پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران

متاسفانه کشور ما اولین کشوری در خاورمیانه بود که اولین مرگ ناشی از ویروس کرونا در آن ثبت شد و متاسفانه باید بگوییم که امروز هم ایران دومین کشوری است که بیش از هر کشور دیگری در خارج از چین با ویروس کرونا درگیر شده است. البته در این میان، کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا نیز به شکل حادی با ویروس کرونا درگیر شده اند. ما در ادامه می خواهیم جدیدترین اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران را به شما بگوییم.

کیان سفر

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در ایران

در تاریخ 11 مارس 2020 (21 اسفند 1398)، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا از مرز 9،000 نفر نیز گذشت. در این میان اعلام شده که 2،700 نفر از این 9،000 نفر تا به حال درمان شده اند و 354 نفر نیز جانشان را از دست داده اند. لازم به ذکر است که اولین مرگ ناشی از ویروس کرونا در تاریخ 20 فوریه (1 اسفند) در قم اعلام شد. متاسفانه باید بگوییم که تا به حال 44 نفر هم به خاطر الکل تقلبی جانشان را از دست دادند.

کیان سفر

اقدامات ایران برای کنترل ویروس کرونا

به این خاطر که روز به روز به تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در ایران افزوده می شود و متاسفانه آمار مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا نیز در ایران رو به افزایش است، یک سری اقدامات در جهت کنترل ویروس کرونا انجام شده است که از جلمه آن ها می توان به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، کم کردن ساعات کاری موزه ها، کاخ ها و اماکن تاریخی و منع سفر به یک سری از شهرهای ایران اشاره کرد.

ممنوعیت سفرهای نوروزی در ایران به خاطر ویروس کرونا

در مورد ممنوعیت سفرهای نوروزی در ایران باید به شما بگوییم که بر طبق آخرین اخبار، سفر نوروزی به آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جزیره کیش، جزیره قشم، جزیره هرمز، عسلویه، اراک، گلستان، لرستان، مازندران، هرمزگان، اصفهان، ایلام، بوشهر، بندر گناوه، چابهار، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کرمانشاه، کرمان، کردستان، کهگیلویه و بویر احمد، همدان، یزد، منطقه آزاد ارس و منطقه آزاد ماکو و مهران ممنوع شده است. البته جدای از این ممنوعیت ها، به شما هموطنان عزیز توصیه می کنیم که تا جای ممکن از سفرهای غیر ضروری خودداری کنید و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا به کار بگیرید.

کیان سفر

کنسل شدن برنامه های هنری و فرهنگی در ایران به خاطر ویروس کرونا

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران اعلام کرده که باید تمامی برنامه های فیلم برداری فیلم و تلویزوین کنسل شوند. چراکه به خاطر تجمعاتی که در این برنامه های فیلم برداری رخ می دهد، احتمال انتشار بیشتر ویروس کرونا وجود دارد و بهتر است که این برنامه ها به بعد از کنترل ویروس کرونا در ایران موکول شوند. از این گذشته اعلام شده است که تمامی برنامه های هنری و فرهنگی سراسر کشور ایران باید از 1 مارس (11 اسفند) به بعد بسته شوند و معلوم نیست که چه زمانی روال کاری آن ها به حالت سابق بر می گردد.

تاثیر شیوع ویروس کرونا در ایران بر اقتصاد ایران

مسلم است که ویروس کرونا تاثیر خودش را بر اقتصاد ایران خواهد گذاشت. همین الان هم به خاطر کمتر شدن تعداد مسافرت ها و البته کم شدن تقاضا، قیمت نفت جهانی به شدت سقوط پیدا کرده است و شاهد کاهش 30% قیمت بوده است. در این میان پیشبینی شده که اگر اوضاع به همین منوال ادامه پیدا کند، دولت ایران بخش اعظمی از درآمدهای خودش را از دست بدهد.

کیان سفر

وضعیت تست گیری ویروس کرونا در ایران

دولت چین برای کنترل شیوع ویروس کرونا در ایران به کمک دولت ایران آمد و کیت های تست متعددی را به همراه داروهای سنتی و ماسک و لباس به ایران فرستاد تا به نوعی به ایران در جهت کنترل شیوع بیشتر ویروس کرونا کمک کند. در این میان سازمان بهداشت جهانی نیز کیت های زیادی را برای تست به ایران فرستاد و ایران نیز 40 آزمایشگاه را به آزمایش و تست ویروس کرونا اختصاص داد تا بدین شکل گامی موثر در جهت درمان ویروس کرونا بردارد. اما به هر حال حقیقتی که وجود دارد، این است که تعداد کیت های تست ویروس کرونا در ایران و البته دیگر کشورهای جهان محدود است و به همین دلیل هم هست که از مردم درخواست شده تا برای موارد غیر ضروری به بیمارستان مراجعه نکنند.

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.