پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

اماکن تاریخی آلانیا که سرشار از شگفتی هستند

آلانیا نقش مهمی در امپراتوری های مختلف در طول تاریخ از جمله امپراتوری رومیان، بیزانس و عثمانی داشته است و به همین دلیل است که از نظر تاریخی شهر ارزشمندی در کشور ترکیه تلقی می شود. اگر شما هم از بازدید از اماکن تاریخی خوشتان می آید، حتما سفر به آلانیا برایتان جذاب خواهد بود. چراکه بعضی از بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه در این شهر زیبا واقع شده اند.

کیان سفر

قلعه آلانیا

شاخص ترین جاذبه گردشگری آلانیا، قلعه آلانیا است. دیوار خارجی 6 کیلومتری این قلعه از فاصله های بسیار دوری قابل روئیت است و یک بنای ارزشمند در آلانیا تلقی می شود. قدمت قلعه آلانیا به قرن 13 باز می گردد و زیبایی آن وصف ناشندنی است. اگر شما هم علاقه زیادی به اماکن تاریخی دارید، مسلما نمی توانید کمتر از چند ساعت در فضای زیبای قلعه آلانیا قدم بزنید و زودتر از آن دل بکنید. قلعه آلانیا شامل چند آب انبار است که هر کدامشان زیبایی های خاص خودشان را دارند. از همه جالب تر اینکه قلعه آلانیا در کنار آب واقع شده است و آبی بی کران پشت آن به زیباتر شدن قلعه آلانیا کمک کرده است و به همین خاطر است که شما می توانید زیباترین عکس های یادگاری سفرتان به آلانیا را در کنار قلعه آلانیا بگیرید.

کیان سفر

جالب است که بدانید قلعه آلانیا جایی بود که دزدان دریایی گنجینه هایشان را در آن انبار می کردند و جایی بود که برده ها خرید و فروش می شدند! کافی است که در فضای قلعه آلانیا قدم بزنید و این داستان های تاریخی را در ذهنتان مرور کنید و با کمی خیال پردازی تصور کنید که به چندین و چند نسل قبل برگشته اید! آن وقت می بینید که قلعه آلانیا یک شگفتی تاریخی است و فضای با شکوه آن مثال و عینی ندارد.

کیان سفر

برج سرخ آلانیا

برح سرخ آلانیا و کارخانه کشتی سازی قدیمی نیز از دیگر جاذبه های گردشگری آلانیا هستند. آلانیا نقش مهمی در تجارت ترکیه داشته است و با تاجران کشورهایی مثل مصر، سوریه و قبرس در تعامل بوده است. برج سرخ آلانیا در دهه اول 1200 میلادی ساخته شد و دلیل ساخت آن نیز حفاظت از بندر و همین طور کارخانه کشتی سازی در برابر حملات احتمالی دریایی بوده است. امروز یک موزه قوم شناسی در برج سرخ آلانیا برقرار شده است که در نوع خودش موزه بسیار جالبی است و اطلاعات جالبی در مورد پیشینه ترکیه و آلانیا به شما ارائه می کند. توصیه ما به شما این است که سوار قایقی در اطراف برج سرخ آلانیا شوید و حس و حال مردم آلانیا را در حال رفتن به کارخانه تاریخی کشتی سازی با تمام وجود درک کنید و تاریخ برایتان زنده شود.

کیان سفر

روستای محمود صیدی

کوهستان های توروس از دیگر جاذبه های گردشگری آلانیا هستند که نقش مهمی در زیبایی آلانیا داشته اند. برای گشت و گذار در کوهستان های توروس می توانید یک جیپ اجاره کنید و با این کار هم سافاری در طبیعت را تجربه کنید و از هیجان آن لذت ببرید و هم اینکه نگاه جالبی به تاریخ آلانیا پیدا کنید. یک روستای کوهستانی به نام محمود صیدی در کوهستان های توروس وجود دارد که در آن یک مسجد قدیمی که قدمتش به قرن 13 میلادی باز می گردد، واقع شده است. معماری این مسجد به معنای واقعی کلمه بی نظیر است و از نظر تاریخی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یک فواره باستانی نیز در حیاط این مسجد وجود دارد که در نوع خودش بی نظیر است و حتما نظر شما را هم به خود جلب خواهد کرد.

کیان سفر

غارهای آلانیا

گذشته از این جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی، یک سری غار نیز در آلانیا وجود دارد که جزئی از تاریخ آلانیا به حساب می آیند و نمی توان از کنار آن ها ساده گذشت.درست است که این غارها ساخته دست بشر نیستند، اما این مسئله از ارزش تاریخی آن ها کم نمی کند.غار داملاتاش و غار دیم از مهمترین غارهای آلانیا هستند که حتما باید در تور آلانیا از آن ها دیدن کنید.

اگر از پله های غار داملاتاش پایین بروید، احساس می کنید که در حال ورود به یک کلیسای بزرگ هستید. این غار در سال 1948 خیلی اتفاقی در طی کارهای ساخت و ساز در بندر آلانیا کشف شد و از آن به بعد زیبایی آن باعث حیرت همه توریستان و اهالی آلانیا شد. گذشته از زیبایی های غار داملاتاش، مسئله ای که بیشتر باعث شهرت آن شده است، مفید بودن آن است! گفته می شود که هوای داخل غار داملاتاش به درمان بیماری آسم کمک می کند و به همین خاطر توریستانی که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند، از سراسر جهان برای بازدید از غار داملاتاش به آلانیا سفر می کنند. این غار 95% رطوبت و 10 تا 12 برابر هوای معمولی گاز دی اکسید کربن دارد و دمای آن پیوسته در سراسر سال 22 درجه سانتیگراد است. جالب است که بدانید بیماران آسم معمولا روزانه 4 ساعت به مدت 3 هفته از غار داملاتاش دیدن می کنند و در هوای آن تنفس می کنند تا نتیجه رضایت بخش آن را ببینند و اثر آن را در بهبود بیماریشان احساس کنند.

کیان سفر

غار دیم نیز از دیگر جاذبه های گردشگری آلانیا است که در 12 کیلومتری شرق آلانیا واقع شده است. جذابیت غار دیم در آلانیا به این خاطر است که قدمت آن به 1 میلیون سال قبل باز می گردد و زیبایی طبیعی بی نظیری دارد. وجود یک آبشار زیبا و دیدنی در انتهای غار دیم نیز این جذابیت و محبوبیت را دوچندان کرده است و به همین دلیل است که توریستان زیادی از سراسر دنیا علاقه به بازدید از آن دارند. از این گذشته این غار بالای کوه جبل ریس واقع شده است و 232 متر ارتفاع دارد. به همین خاطر چشم انداز پانورامیکی به شهر آلانیا دارد و از این نظر نیز غار شگفت انگیزی محسوب می شود.

در پایان به شما توصیه می کنیم که در مدت زمان اقامتتان در تور آلانیا تا می توانید در این شهر گشت و گذار کنید و تا جایی که می توانید با بازدید از اماکن تاریخی آلانیا تاریخ شگفت انگیز آن را درک کنید و حتی یک لحظه از زمان اقامتتان در تور ارزان آلانیا را از دست ندهید. چراکه آلانیا پر از شگفتی است و بهتر است که فرصت بازدید از گوشه کنار آن را در تور آلانیا غنیمت بشمرید.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.