پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

ایده هایی برای تفریح در نیکوزیا در تور قبرس

نیکوزیا پایختخت قبرس است و در آن یک عالمه جاذبه گردشگری وجود دارد که نشانگر تاریخ جذاب این جزیره زیبا هستند. اما اگر زمان شما هم در قبرس محدود است، بهتر است که یک سری ایده برای تفریح در نیکوزیا در تور قبرس در ذهن داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل از زمانتان در تور قبرس استفاده کنید.

طعم کیک های خانگی و قهوه قبرسی را امتحان کنید

رفتن به کافه و کافه گردی جزئی از فرهنگ و سبک زندگی مردم قبرس است. پس بهتر است که شما هم در تور قبرس این تفریح را تجربه کنید و نوشیدن یک فنجان قهوه داغ به همراه یکی از شیرینی ها و کیک های خوشمزه سنتی قبرس در یکی از کافه های سراسر شهر را در برنامه سفریتان در تور قبرس قرار دهید. اهالی قبرس عاشق کافه تو آپومرو هستند. این کافه در خیابان ارمو در نیکوزیا واقع شده است.

کیان سفر

در طول خط سبز نیکوزیا (مرز قبرس جنوبی و قبرس شمالی) قدم بزنید

خط سبز نیکوزیا در وسط پایتخت قبرس کشیده شده است و این شهر را به دو قسمت تبدیل کرده است. مردم از قسمتی از خط سبز نیکوزیا که در خیابان لدرا واقع شده است، می توانند بین دو بخش نیکوزیا عبور و مرور داشته باشند. جالب است که بدانید نیکوزیا تنها پایتخت دو بخشی دنیا است و شما با بازدید از این خط سبز می توانید تقسیمات این پایتخت زیبا را با چشمانتان ببینید و با تاریخ شگفت انگیز آن بیشتر آشنا شوید.

کیان سفر

از بازار کشاورزان او اچ آی دیدن کنید

ایده خوبی است که در تور قبرس سری هم به بازار او اچ آی بزنید و کمی با اهالی نیکوزیا و فرهنگ هایشان آشنایی پیدا کنید. در این بازار که هر شنبه و چهارشنبه از ساعت 6 صبح تا 4 بعد از ظهر برپا می شود، انواع و اقسام محصولات کشاورزی تازه به فروش رسانده می شود. حتی اگر نیاز به خرید چنین اقلامی ندارید و قصد انجام پخت و پز را ندارید، باز هم ایده خوبی است که از این بازار دیدن کنید. فقط یادتان باشد که صبح زود به این بازار بروید، چراکه معمولا تا ظهر بیشتر اجناسشان تمام می شود و بازار از شکل واقعیش دور می شود.

کیان سفر

از موزه های نیکوزیا دیدن کنید

با بازدید از موزه های نیکوزیا می توانید اطلاعات جالبی در مورد هنر و سنت های باستانی مردم نیکوزیا کسب کنید. برای آشنایی با تاریخ نیکزویا حتما سری به موزه شهرداری لونتیس نیکوزیا در قلب شهر قدیمی نیکوزیا بزنید. ورودی این موزه رایگان است و بازدید از آن برای کسانی که علاقه به کشف حقایق تاریخی دارند، جالب است.

یکی دیگر از موزه های جذاب نیکوزیا، موزه قبرس است که بزرگترین و قدیمی ترین موزه باستان شناسی این جزیره است. در این موزه می توانید اطلاعات جالبی در مورد نقش این کشور کوچک در تاریخ اروپا کسب کنید. گذشته از این، بنای موزه نیز بسیار جذاب است و نشانگر فرهنگ پیچیده قبرسی ها است که بازدید از آن هم در نوع خودش تجربه جالبی است.

گذشته از این دو موزه جذاب، توصیه ما به شما این است که از مرکز هنری شهرداری نیکوزیا، قدیمی ترین مرکز هنری معاصر در قبرس بازدید کنید و از نمایشگاه های جذاب آن از آثار هنری هنرمندان قبرسی و خارجی دیدن کنید. خوشبختانه ورودی این گالری هنری نیز کاملا رایگان است.

کیان سفر

در خیابان های شهر قدیمی نیکوزیا قدم بزنید

مشهورترین خیابان نیکوزیا، خیابان لدرا است که پر از فروشگاه و کافه و رستوران است و اتفاقا مرز سبز نیکوزیا نیز از آن عبور می کند. خیابان اوناساگورو نیز یک خیابان شلوغ دیگر در نیکوزیا است که در دهه اخیر با باز شدن تعداد زیادی رستوران و کافه در آن، بسیار مشهور شده است و دوباره زندگی را به شهر قدیمی نیکوزیا برگرداند است. یک خیابان دیگر به نام ارمو نیز وجود دارد که بازدید از آن هم برای کسانی که علاقه به صنایع دستی دارند، جالب است.

کیان سفر

سوغاتی هایتان را از منطقه لایکی گیتونیا خریداری کنید

در نزدیکی خیابان اوناساگورو در منطقه ای به نام لایکی گیتونیا یک عالمه فروشگاه کوچک وجود دارد که سوغاتی های خوبی می توانید از آن ها خریداری کنید. در این فروشگاه ها همه نوع کالایی از روغن زیتون گرفته تا مجسمه های قبرسی به فروش رسانده می شود و اتفاقا فروشنده های خونگرم و مهربانی هم دارند که با حوصله زیاد اجناسشان را به شما معرفی می کنند.

کیان سفر

یک غذای لذیذ قبرسی میل کنید

حتما در تور قبرس حداقل یک وعده غذایی را در اغذیه فروشی های سنتی قبرس در شهر قدیمی نیکوزیا میل کنید. در این اغذیه فروشی ها انواع غذاهای خانگی و سنتی سرو می شود و واقعا غذاهایشان طعم بی نظیری دارند. به هر حال سفر به قبرس بدون امتحان کردن غذاهای سنتی قبرسی معنی پیدا نمی کند و حیف است که در تور قبرس فرصت تجربه طعم لذیذ غذاهای قبرسی را از خودتان بگیرید.

کیان سفر

از کلیسای بزرگ فانرومنی دیدن کنید

در جزیره قبرس یک عالمه اماکن مذهبی ساخته شده است که بعضی از آن ها کلیسا و بعضی دیگر مسجد هستند. کلیسای فانرومنی بزرگترین کلیسای نیکوزی است و معماری خارق العاده ای دارد. ساختمان این کلیسا به قدری زیبا است که به آن بانوی نیکوزیا می گویند و واقعا ارزشش را دارد که زمانی از اقامتتان در نیکوزیا را به بازدید از آن اختصاص دهید. این کلیسای در قلب شهر قدیمی واقع شده است و کافه های زیادی در حول و حوش آن ساخته شده اند.

کیان سفر

با اسکوترهای دوچرخه گشتی در نیکوزیا بزنید

این کار یکی از بامزه ترین و جذاب ترین روش های برای گشت و گذار در شهر نیکوزیا است که با آن می توان خیلی سریع و راحت از جاذبه های گردشگری نیکوزیا دیدن کرد و واقعا ایده خوبی است که آن را برای کشف گوشه کنار نیکوزیا تجربه کنید. این گشت های اسکوتری در قالب تورهای یک روزه اجرا می شوند و در آن ها گروهی از توریستان با اسکوتر به همراه یک راهنما به دل شهر می زنند و از اماکن دیدنی نیکوزیا بازدید می کنند. راهنمای این تورهای اسکوتری به مناطق محلی نیکوزیا آشنایی کامل دارند و از دانششان برای جذاب تر کردن تورهای اسکوتری استفاده می کنند و مسلما تورهایشان با همه تورهای گشت و گذار در نیکوزیا متفاوت است. به هر حال اگر شما هم عاشق تجربه های جدید هستید و علی الخصوص اگر خانوادگی همراه با کودکانتان به نیکوزیا سفر می کنید، حتما باید در این تورهای اسکوتری جذاب شرکت کنید.

کیان سفر

از پارک جنگلی آتالاسا دیدن کنید

این پارک سرسبز و بزرگ در حومه شهر نیکوزیا واقع شده است و 840 هکتار مساحت دارد و در آن یک دریاچه زیبا وجود دارد. در این پارک جنگلی فضاهای زیادی برای بازی کودکان وجود دارد و امکان پیک نیک کردن در آن نیز وجود دارد. به هر حال ایده خوبی است که در زمان اقامتتان در نیکوزیا، ساعتی را در پارک جنگلی آتالاسا قدم بزنید و از هوای تازه و تمیز آن استفاده کنید و یا یکی از ناهارهای سفرتان را به صورت پیک نیکی در آنجا میل کنید.

کیان سفر

یک حمام سنتی را در حمام اومریه تجربه کنید

با رفتن به حمام اومریه می توانید انواع خدمات ماساژ را دریافت کنید و عمیقا احساس آرامش را تجربه کنید. این حمام در قلب شهر قدیمی نیکوزیا واقع شده است و بازدید از آن یکی از متفاوت ترین تجربه هایی است که می توانید در تور قبرس داشته باشید. رفتن به حمام اومریه مطمئنا تجربه فراموش نشدنی برایتان خواهد بود و می توانید هویت فرهنگ نیکوزیا را در آن درک کنید.

کیان سفر

صومعه ماچیراس

این صومعه در خارج از شهر نیکوزیا واقع شده است و به عنوان یکی از مهمترین اماکن مذهبی قبرس شناخته می شود. این صومعه بر روی تچه های مرتفع قبرس واقع شده است و توسط طبیعت سرسبزی احاطه شده است. ساختمان این صومعه با دیوارهای آجری ساخته شده است و کاشی کاری های قرمز رنگ سقفش بسیار جذاب و چشم نواز هستند. در این صومعه می توانید راهبانی را ببینید که در همین صومعه زندگی می کنند و با کشاورزی گذران زندگی می کنند. با همه این صحبت ها، صومعه ماچیراس جایی است که شما می توانید آرامش را در آن احساس کنید و ساعتی را به دور از هر گونه دغدغه ای سپری کنید.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.