پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

بایدها و نبایدهای سفر به سنگاپور

سنگاپور یکی از جذاب ترین کشورهای آسیایی است و سفر به آن در لیست آرزوها و اهداف خیلی از توریستان دیده می شود. اگر شما هم قصد سفر به سنگاپور را دارید، قبل از سفر به شهر شیرها بهتر است که بیشتر با سنگاپور آشنا شوید و یک سری اطلاعات در مورد بایدها و نبایدهای سفر به سنگاپور که ارتباط مستقیمی با فرهنگ مردم سنگاپور دارند، کسب کنید.

کیان سفر

حتما مطابق شرایط آب و هوایی لباس بپوشید

یادتان باشد که تابستانی ترین لباس هایتان را برای سفر به سنگاپور در چمدانتان قرار دهید. چراکه دمای هوا در سنگاپور از 24 تا 35 درجه سانتیگرا متغیر است و در واقع کمتر زمانی 24 درجه سانتیگراد را هم تجربه می کند. از طرفی رطوبت هوای سنگاپور نیز بسیار بالا است و به همین دلیل لباس های تابستانی در سنگاپور بسیار به کارتان خواهد آمد. حتما ضدآفتاب، کلاه و یک عینک آفتابی نیز همراه خود داشته باشید. یک چتر کوچک هم ممکن است که به کارتان بیاید، البته اگر در روزهای اقامتتان در سنگاپور، در این شهر باران ببارد.

کیان سفر

به هیچ وقت در سنگاپور روی زمین آشغال نریزید

یادتان باشد که به هیچ عنوان در سنگاپور روی زمین آشغال نریزید. در هر گوشه و کناری از شهر سنگاپور، سطل آشغال تعبیه شده است و شما به راحتی می توانید آشغالتان را در آن ها بریزید. یک نکته مهم دیگر اینکه کسانی که در سنگاپور روی زمین آشغال بریزند، از 300 دلار تا 1،000 دلار جریمه می شوند. پس بهتر است که حتی یک ته سیگار ساده را هم روی زمین نیندازید تا از این نظر در سنگاپور با مشکل مواجه نشوید. اگر تا به حال برایتان سوال پیش آمده که چرا سنگاپور تا این حد تمیز و سرسبز است، باید بدانید که تمیز نگه داشتن سنگاپور یک وظیفه برای اهالی سنگاپور و همچنین توریستان است و شما هم در تور سنگاپور ملزم به رعایت این مسئله هستید.

کیان سفر

در سنگاپور از قوانین مربوطه پیروی کنید تا موجب ایجاد ترافیک انسانی نشوید

در سنگاپور باید تمام تلاشتان را کنید که از ایجاد ترافیک انسانی خودداری کنید تا با شما برخورد نامناسبی انجام نشود. این قوانین شامل هر مکان عمومی می شوند. برای مثال در پله برقی باید در سمت چپ بایستید تا مردمی که عجله دارند بتوانند از سمت راست شما حرکت کنند. در خیابان ها هم باید حتما از پیاده روها برای قدم زدن استفاده کنید و پایتان را در مسیرهای دوچرخه با نشانه های زرد رنگشان نگذارید. این قانون ها یک سری قوانین نانوشته هستند که با رعایت آن ها می توانید برای چند روز در آرامش کامل در کنار مردمان سنگاپور زندگی کنید و مجبور به شنیدن اعتراض ها و تذکراتشان نشوید.

کیان سفر

در سنگاپور صف را حتما رعایت کنید

اگر مردم سنگاپور عاشق یک مسئله باشند، آن مسئله صف گرفتن است! چه بخواهید سوار قطار شوید، چه بخواهید غذا سفارش دهید و یا برای هر کار دیگری، باید حتما در صف بایستید. توصیه ما به شما این است که حتما صف را رعایت کنید و هیچ وقت صف را به هم نزنید تا باعث ناراحتی اهالی سنگاپور نشوید.

کیان سفر

به انعام دادن، فکر هم نکنید

وقتی غذایتان را در رستوران های سنگاپور میل کنید، یک صورتحساب به شما ارائه می کنند که روی آن ها حروف GST درج شده و مبلغی در جلوی آن نوشته شده است که منظور همان مبلغ مالیات و هزینه خدمات است. در حقیقت هزینه انعام در صورتحساب های رستوران های سنگاپور به اجبار آورده می شود و شما نیازی نیست که مبلغ اضافه تری را به پیشخدمت های رستوران انعام دهید.

به هیچ عنوان در ساعات شلوغی شهر، از وسایل حمل و نقل عمومی سنگاپور استفاده نکنید

اگر قرار است که گروهی به سنگاپور سفر کنید، به احتمال زیاد در ساعات شلوغی شهر (8 تا 9 صبح و 6 تا 7 بعد از ظهر) در قطارهای مترو و یا اتوبوس ها همراهنتان را گم کنید و از هم جدا شوید. احتمال گم شدنتان در شهر در این ساعات شلوغی نیز به شدت بالا است. اما شما که این ها را نمی خواهید؟ پس بهتر است که توصیه ما را جدی بگیرید و در این ساعات روز از وسایل حمل و نقل عمومی سنگاپور استفاده نکنید.

کیان سفر

با سالمندان سنگاپور مثل خانواده خودتان رفتار کنید

شما می توانید سالمندان سنگاپور را خاله و یا دایی صدا کنید و این گونه با آن ها ارتباط خوبی داشته باشید. صدا کردن آن ها به این نام، نشانگر احترام شما و مهربانیتان است. مطمئن باشید که بعد از اینکه آن ها را صدا کردید، با یک لبخند روی خوششان را به شما نشان می دهند و احساس صمیمیت با شما خواهند کرد.

به ناگاه از خیابان های سنگاپور عبور نکنید

برای عبور از خیابان های سنگاپور باید توجه زیادی به چراغ های راهنما کنید و فقط وقتی که چراغ راهنمای پیاده روها سبز شد، از خیابان عبور کنید. گذشته از اینکه عبور از خیابان های سنگاپور در زمان قرمز بودن چراغ راهنمای پیاده روها خطرناک و ریسکی است، بلکه ممکن است منجر به جریمه شدنتان از 20 دلار تا 1،000 دلار شود. مسلما از دست دادن چنین مبلغی و کم شدن بودجه سفرتان ممکن است که عواقب بدی برایتان داشته باشد و بهتر است که این قانون ساده را رعایت کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

با رعایت این نکات ساده می توانید مطمئن باشید که سفر بسیار آرامی را به سنگاپور تجربه خواهید کرد و از هیچ نظری با مشکل مواجه نخواهید شد. کیان سفر برای شما سفر خوبی را به مقصد سنگاپور آرزو می کند!

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.