پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

توصیه های کاربردی برای سفر به وارنا در تور بلغارستان

وارنا مشهورترین و محبوب ترین شهر توریستی بلغارستان است و با اینکه پایتخت بلغارستان نیست، طرفداران زیادی دارد و توریستان زیادی این شهر را به عنوان مقصد مسافرتیشان در بلغارستان انتخاب می کنند. وارنا در ساحل دریای سیاه واقع شده است و آنقدر شهر محبوبی برای تجربه تعطیلات تابستانی است که آن را به اصطلاح با نام پایتخت تابستانی بلغارستان می شناسند و معمولا کسانی که از تفریحات ساحلی خوششان می آید، عاشق اقامت در وارنا می شوند. با همه این صحبت ها، اگر شما هم تصمیمتان را برای سفر به وارنا قطعی کرده اید، اول به شما بابت حسن انتخابتان تبریک می گوییم و بعد از آن چند توصیه به شما عزیزان داریم که حتما باید قبل از سفر به وارنا آن ها را مطالعه کنید.

کیان سفر

بخش عمده ای از اهالی وارنا می توانند به زبان های خارجی صحبت کنند

بخش عمده ای از اهالی وارنا می توانند به زبان های خارجی مثل ایتالیایی، انگلیسی یا آلمانی صحبت کنند. به همین دلیل خوشبختانه توریستان برای برقراری ارتباط با اهالی وارنا دچار مشکل چندانی نمی شوند و اغلب می توانند منظورشان را به اهالی وارنا برسانند. اما آن دسته از توریستانی که سعی می کنند با مردم وارنا به زبان محلیشان صحبت کنند، مورد استقبال مردم وارنا قرار می گیرند. چراکه مردم وارنا تلاش شما را برای یاد گرفتن زبان مادریشان محترم می شمارند و در ازایش تمام تلاششان را می کنند که متقابلا به شما احترام بگذارند. از این رو توصیه ما به شما این است که در حد توان حداقل دو یا سه کلمه به زبان بلغاری یاد بگیرید و حداقل سلام و احوالپرسی را با آن ها به زبان خودشان انجام دهید. مطمئن باشید که خودتان از این تجربه جدید لذت خواهید برد و از دیدن لبخند مردم وارنا لبخند به صورتتان خواهد آمد.

کیان سفر

همراه داشتن ارز بلغارستان برای خرید

سعی کنید که برای بازدید از بازارهای محلی و فروشگاه های وارنا به مقدار کافی ارز بلغارستان (لو بلغارستان) همراه خود داشته باشید. البته شما می توانید در اکثر فروشگاه های وارنا خریدتان را با دلار یا یورو هم انجام دهید. اما معمولا چنین خریدی به ضررتان تمام می شود و قیمت کالای مورد نظرتان برایتان بیشتر می شود. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که فقط لو بلغارستان تهیه کنید و خریدهایتان را در وارنا با همین ارز انجام دهید.

اگر خواستید که پولتان را در صرافی های وارنا به لو بلغارستان تبدیل کنید، حتما حواستان به مبلغ کمیسیون آن صرافی باشد. بهتر است که تمام حواستان را جمع کنید تا در چنین مواقعی ضرر نکنید.

کیان سفر

خرید در بازارهای وارنا

در بازارهای وارنا لباس هایی که از چرم یا خز درست شده اند، به وفور یافت می شوند. در وارنا می توانید انواع لباس های طراحان محلی و همین طور برندهای ایتالیایی را خریداری کنید. اما حتما یادتان باشد که تمام تلاشتان را برای تخفیف گرفتن از فروشنده های بازارهای وارنا انجام دهید. چراکه بعضی اوقات می توانید با چانه زدن کالای مورد نظرتان را به اندازه 15 تا 20 درصد ارزان تر تهیه کنید.

اجناسی که با نقره درست می شوند، لباس های سنتی و ظروف دست ساز از مشهورترین سوغاتی های وارنا به حساب می آیند. شما می توانید چنین اجناسی را از بازارهای محلی وارنا تهیه کنید. اما اگر قصد خرید زیورآلات را دارید، حتما به فروشگاه های معتبر بروید و مواظب باشید که در دام اجناس غیر اصل در بازارهای وارنا نیفتید.

کیان سفر

رستوران های وارنا

ناهار مهمترین وعده مردم وارنا است و معمولا 4 تا 5 مدل غذای مختلف را در کنار هم سرو می کنند. از طرفی نوشیدنی هایی که مردم وارنا در کنار غذاهایشان میل می کنند، بر اساس مقررات خاصی تعیین می شود و این نوشیدنی ممکن است در هر ماهی از سال متفاوت باشد. بهتر است که شما هم در وارنا مطابق با سنت های مردم وارنا غذایتان را میل کنید و برای چند روز هم که شده با سبک مردمانی دیگر با فرهنگی متفاوت غذاهایتان را میل کنید و مطمئن باشید که در این صورت تجربه های بسیار متفاوتی در وارنا در انتظارتان است.

یادتان نرود که باید در رستوران ها و کافه های وارنا، مبلغی را به عنوان انعام پرداخت کنید. مبلغ انعام معمولا 5 تا 10 درصد مبلغ کل صورتحساب است. اما این را یادتان باشد که گذاشتن انعام روی میز در وارنا بی ادبی تلقی می شود و بهتر است که مبلغ صورتحسابتان را رند کنید و مبلغی را به ازای انعام به صندوق کافه و رستوران پرداخت کنید.

کیان سفر

سواحل و تفریح در وارنا

برای صحبت کردن با مردم وارنا بهتر است که از این نکته مطلع باشید که هر ژست و حالتی در فرهنگ مردم وارنا معنی خاصی دارد و این معنی ممکن است با فرهنگ ما ایرانیان متفاوت باشد. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که قبل از سفر به وارنا این ژست های معمول مردم وارنا برای صحبت کردن را یاد بگیرید. برای مثال مردم وارنا برای گفتن نه، سرشان را از بالا به پایین حرکت می دهند و برای گفتن بله، سرشان را به سمت راست و چپ تکان می دهند!

همه سواحل وارنا عمومی هستند و شما فقط برای استفاده از وسایل اجاره ای در سواحل و یا تجهیزات ورزش های آبی باید مبلغی را پرداخت کنید. پس بهتر است که حواستان باشد مبلغی بیش از این هزینه ها برای استفاده از سواحل وارنا از شما دریافت نشود.

بیشتر فروشگاه های وارنا از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر باز هستند. البته یک سری از مراکز خرید بزرگ در وارنا ممکن است که تا ساعت 9 شب هم باز باشند. اما سوپرمارکت ها و رستوران ها معمولا در 24 ساعت شبانه روز باز هستند. با به یاد داشتن این اطلاعات، روزتان را به گونه ای برنامه ریزی کنید که به خریدهایتان برسید و با درب بسته فروشگاه ها رو به رو نشوید.

کیان سفر برای شما سفری سرشار از آرامش و آسایش را به مقصد وارنا آرزو می کند.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.