پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

جذاب ترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران

بدون شک دوچرخه سواری یکی از جذاب ترین تفریحاتی است که شما می توانید با یک هزینه کم از آن لذت ببرید. فرقی نمی کند که قصدتان از دوچرخه سواری چه باشد. فرقی نمی کند که بخواهید برای سلامتیتان دوچرخه سواری کنید و یا اینکه بخواهید ماجراجویی کنید و قسمت های زیبای کشورمان را با دوچرخه کشف کنید. به هر صورت دوچرخه سواری انتخابی است که از آن پشیمان نمی شوید و مطمئنا در پایان مسیر هم حال روحیتان و هم حال جسمیتان از الان بهتر خواهد بود! مسئله اینجاست که اگر شما یک مسیر مناسب و زیبا را برای دوچرخه سواری انتخاب کنید، گشت و گذارتان جالب تر و خاطراتتان به یادماندنی تر می شود. اگر شما بتوانید در یک مسیر زیبای جنگلی، یک ساحل زیبا یا حتی طبیعت بکر کویر دوچرخه سواری کنید، در حقیقت به خودتان فرصتی را هدیه داده اید تا یکی از فراموش نشدنی ترین روزهای زندگیتان را با دوچرخه تجربه کنید! در ادامه به شما جذاب ترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران را معرفی می کنیم تا شما هم بتوانید یک گشت و گذار به یادماندنی و خاص با دوستانتان داشته باشید. به شما قول می دهیم که اگر فقط برای یک بار در یکی از مسیرهای زیر دوچرخه سواری کنید، آرامش روحیتان چند برابر شود و زیبایی طبیعت مسحورتان کند!

دوچرخه سواری در جزیره کیش

کیش یکی از جذاب ترین جزیره های ایران است که در میان آب های نیلگون خلیج فارس در استان هرمزگان واقع شده است. جزیره کیش جزیره ای با 91.5 کیلومتر مربع مساحت است و به همین خاطر مقصدی عالی برای دوچرخه سواری به حساب می آید. خبر خوب اینکه در جزیره کیش یک عالمه مسیر دوچرخه سواری تعبیه شده است کمه شما به راحتی می توانید در آن ها با دوچرخه تردد داشته باشید. کافی است که با تور ارزان کیش به این جزیره سفر کنید، یک دوچرخه برای خودتان اجاره کنید و بعد به کشف این جزیره زیبا بروید. یک نکته مهم در مورد دوچرخه سواری در کیش این است که اگر در فصل های گرم سال به کیش سفر کردید، بهتر است که زمان های غروب را برای دوچرخه سواری انتخاب کنید و سعی کنید که در اطراف ساحل پدال بزنید تا هوای خنک ساحلی به قلبتان آرامش دهد!

کیان سفر

دوچرخه سواری در پارک ملی لار

پارک ملی لار در کوهپایه دماوند و در مرز استان تهران و مازندران واقع شده است و دوچرخه سواران می توانند گشت و گذاری به یادماندنی را در آن تجربه کنند. تپه ها و رودخانه هایی که در پارک ملی لار واقع شده اند، کمی مسیر دوچرخه سواری را چالش بر انگیز می کنند و به همین خاطر مناسب دوچرخه سوارانی است که کمی حرفه ای تر این ورزش را دنبال می کنند. اما به هر حال اگر می خواهید که خودتان را با یک چالش ورزشی رو به رو کنید و در عین حال از این پارک ملی حفاظت شده دیدن کنید، بهتر است که کوله بار سفر را ببندید و در فصل بهار با دوچرخه تان راهی پارک ملی لار بشوید. گذشته از آب و هوای خوبی که پارک ملی لار در فصل بهار دارد، گل های رنگارنگ و تپه های سرسبزش هم شما را به پدال زدن تشویق می کنند. در پارک ملی لار این فرصت را دارید تا از همه این زیبایی ها استفاده کنید و چشم انداز بی نظیری از کوه دماوند را در حین دوچرخه سواری تماشا کنید.

کیان سفر

دوچرخه سواری در جزیره قشم

قشم بعضی از زیباترین مناظر طبیعی ایران را در خودش جای داده است. جزیره قشم به عنوان بزرگرتین جزیره خلیج فارس از مهمترین مقاصد توریستی ایران به حساب می آید و این امکان برای دوچرخه سواران وجود دارد که به راحتی دور تا دور این جزیره را با دوچرخه شان بگردند و از گوشه کنار این جزیره زیبا دیدن کنند. در حین دوچرخه سواری در جزیره قشم می توانید از جاذبه های گردشگری قشم نظیر دره ستارگان، غار نمکی و همین طور سواحل زیبای قشم دیدن کنید. حتی ممکن است که یک سری شتر را در طول مسیر دوچرخه سواریتان ببینید! نکته مهم در مورد دوچرخه سواری در قشم این است که به خاطر گرم و مرطوب بودن آب و هوای این جزیره، بهتر است که فصل زمستان را برای دوچرخه سواری در قشم انتخاب کنید تا بتوانید از هوای مطبوع قشم استفاده کنید.

کیان سفر

دوچرخه سواری در کویر مرنجاب

کویر مرنجاب یکی از زیباترین کویرهای ایران است که محیط آن سرشار از آرامش است و فاصله نزدیکی هم با تهران دارد. کویر مرنجاب در فاصله 60 کیلومتر شمال غربی کاشان واقع شده است و مکان ایده آلی برای دوچرخه سواری در ایران به حساب می آید. شما هم می توانید در کویر مرنجاب پدال بزنید و از جاذبه های گردشگری نظیر دریاچه نمک و دریاچه سرگردان که فقط در زمان بارش باران پدیدار می شود، دیدن کنید. کافی است که با دوچرخه گشتی در کویر مرنجاب بزنید تا شگفتی و زیبایی بی حد و اندازه آن را ببینید. در نهایت هم می توانید شب را در کاروانسرای باستانی مرنجاب سپری کنید و خستگی دوچرخه سواری را از تنتان بیرون کنید.

کیان سفر

دوچرخه سواری در جنگل گیسوم

جنگل گیسوم یک جنگل رویایی است که در حاشیه دریای خزر و در استان گیلان واقع شده است و یکی از زیباترین و جذاب ترین جنگل های کشورمان ایران به حساب می آید. یک مسیر آسفالتی در جنگل گیسوم وجود دارد که از میان درختان سرسبز و بلندقامت آن عبور می کند. این درختان همیشه سایه ای بر جاده می افکنند و باعث می شوند که حتی در وسط تابستان هم هوای آن مطلوب و معتدل باشد. دوچرخه سواری در داخل این جاده در جنگل گیسوم می تواند یکی از متفاوت ترین تجربه های زندگیتان باشد. کافی است که سوار دوچرخه تان شوید و خودتان را برای رو به رو شدن با سکوت و آرامش بی انتهای جنگل آماده کنید. خبر خوش اینکه شما در پایان این مسیر به دریای خزر می رسید و در نهایت می توانید در دریا تنی به آب بزنید و آرامش روزتان را دوچندان کنید.

کیان سفر

دوچرخه سواری در استان کردستان

همیشه طبیعت استان کردستان مشهور بوده است و مسلم است که با وجود این طبیعت زیبا، دوچرخه سواری در استان کردستان تجربه جالبی است. دوچرخه سواری در وسط کوهستان های زاگرس تجربه ای است که تا عمر دارید از خاطرتان نخواهد رفت. طبیعت زیبا، روستاهای دورافتاده و مردم مهمان نواز کردستان، همگی و همگی باعث می شوند که تجربه دوچرخه سواریتان در این استان جذاب تر از تصوراتتان رقم بخورد. البته این را هم بگوییم که مسیرهای دوچرخه سواری در استان کردستان مسیرهای راحتی نیستند و به خاطر شیب های تندی که دارند، مناسب دوچرخه سواران حرفه ای هستند.

کیان سفر

دوچرخه سواری در سواحل دریای خزر

جاده ساحلی خزر از شهر آستارا در استان گیلان شروع می شود و در امتداد ساحل ادامه پیدا می کند تا به شهر گرگان در شمال غربی استان گلستان برسد. طول این جاده ساحلی 750 کیلومتر است و شما با دوچرخه سواری در آن می توانید از جاذبه های طبیعی متعددی در طول مسیر دیدن کنید. از طرفی می توانید با فرهنگ مردم سه استان از کشورمان آشنا شوید و یک گشت و گذار به یادماندنی را در شمال ایران تجربه کنید.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.