پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

حقایقی جالب درباره جزیره گربه ها در ژاپن

قبل از سال 2000 میلادی، جزیره آئوشیما که امروزه با نام جزیره گربه ها در ژاپن شناخته می شود، یک جزیره ایزوله شده بود که فقط حدود 20 نفر در آن زندگی می کردند و کسی از وجود این جزیره با خبر نبود! تا اینکه کم کم پای عکس های این جزیره به اینترنت باز شد و کسانی که عاشق گربه ها بودند، کم کم از سراسر جهان با جزیره گربه ها در ژاپن آشنا شدند و ناگهان این جزیره کوچک و محلی به یک جزیره توریستی در ژاپن تبدیل شد. جالب است که بدانید آنقدری مشهوریت این جزیره زیاد شد که امروزه برای تعداد بازدیدکنندگان آن سقفی تعیین کرده اند تا جزیره بیش از حد شلوغ نشود وافراد سالخورده جزیره از تعدد توریستان اذیت نشوند! اگر برایتان جالب شده که در جزیره گربه ها در ژاپن چه خبر است، با ما همراه باشید تا چند حقیقت جالب را درباره جزیره گربه ها در ژاپن به شما بگوییم.

کیان سفر

نسبت گربه ها به انسان ها در جزیره گربه ها 6 به 1 است!

در جزیره آئوشیما، گربه ها پادشاه هستند! نسبت تعداد گربه ها به انسان ها در این جزیره 6 به 1 است و این بدین معنا است که در این جزیره به ازای هر انسان، حدودا 6 گربه نیز وجود دارد! جالب است که بدانید جمعیت این جزیره چیزی حدود 20 نفر است و با این حساب تعداد گربه هایش حدودا 120 تا است. اما با این حال اگر این تعداد را در جزیره ای به این کوچکی که مساحتش کمتر از 0.5 کیلومتر مربع است، در نظر بگیریم، متوجه می شویم که این جزیره به معنای واقعی کلمه مملوء از گربه است و واقعا استحقاق این را دارد که عنوان جزیره گربه ها به آن داده شود!

در گذشته جمعیت جزیره آئوشیما بیشتر از این بوده است

همان طور که گفتیم، امروزه حدود 20 نفر در جزیره گربه ها در ژاپن زندگی می کنند. اما همیشه جمعیت این جزیره تا این اندازه کم نبوده است. می گویند که حدودا 380 سال پیش، افراد زیادی جذب جزیره آئوشیما شدند تا از ماهی های ساردین این جزیره استفاده کنند و با شغل ماهیگیری گذران زندگی کنند. بر اساس منابع موجود، مشخص شده است که در سال 1945، حدودا 900 نفر در جزیره آئوشیما زندگی می کرده است و این مقدار خیلی بیشتر از جمعیت 20 نفره اکنون جزیره آئوشیما است. در اینجا سوال پیش می آید که چرا جمعیت جزیره آئوشیما تا این حد کاهش پیدا کرده است؟ داستان از این قرار است که بعد از جنگ جهانی دوم، خیلی از ساکنین جوان جزیره آئوشیما، محل زندگیشان را ترک کردند تا در جایی دیگر کار بهتری پیدا کنند و فقط کسانی در جزیره ماندند که بازنشسته بودند و سن و سال بیشتری داشتند و دلیلی برای ترک جزیره نمی دیدند. همین شد که کم کم جمعیت جزیره هائوشیما کم و کمتر شد و از آن طرف روز به روز به تعداد گربه های جزیره اضافه شد.

گربه های این جزیره توانسته اند که موش ها را دور نگهدارند!

قبل از اینکه تعداد گربه ها در جزیره گربه ها در ژاپن زیاد شود، ساکنین جزیره با مشکل های عدیده ای به خاطر حضور موش ها در جزیره رو به رو بودند. مشکلشان هم به این خاطر بود که بعضی از اهالی جزیره آئوشیما کار پرورش کرم ابریشم را انجام می دادند تا برای ساخت تورهای ماهیگیریشان ابریشم تولید کنند. از آنجایی که کرم های ابریشم باعث جذب موش ها به جزیره شده بودند، ساکنین جزیره آئوشیما مجبور شدند تا گربه ها را به جزیره شان بیاورند تا این مشکل حل شود و بالحق باید بگوییم که گربه ها کارشان را خوب در این جزیره انجام دادند!

کیان سفر

برای تعداد بازدیدکنندگان جزیره گربه ها در ژاپن، سقفی تعیین شده است

جالب است که بدانید روزانه فقط 34 توریست می توانند به جزیره گربه ها در ژاپن وارد شوند. تعیین این محدودیت هم به این خاطر است که ساکنین سالخورده جزیره آئوشیما دلشان نمی خواهد که جزیره از کنترلشان خارج شود و تعداد زیاد توریستان باعث شود که نظم جزیره به هم بخورد.

جزیره آئوشیما تنها جزیره گربه ها در ژاپن نیست

جالب است که بدانید این جزیره تنها جزیره گربه ها در ژاپن نیست و به جز آن بیش از 10 جزیره گربه های دیگر هم در ژاپن وجود دارد. هر کدام از این جزیره ها ویژگی های خاص خودشان را دارند و به خاطر همین هم معمولا توریستان با توجه به علایقشان، بازدید از یکی از این جزیره ها را انتخاب می کنند.

گربه های جزیره گربه ها در ژاپن، غذایشان را از انسان ها می گیرند

علی رغم اینکه گربه ها از ابتدا برای گرفتن موش ها وارد این جزیره شدند، اما این روزها به انسان ها برای غذا خوردنشان متکی شده اند و از توریستان انتظار دارند که به آن ها غذا بدهند! البته اگر هم نتوانند از انسان ها غذا بگیرند، خودشان از دریای اطراف جزیره ماهی تازه می گیرند و با این کار خودشان را سیر می کنند.

همه کسانی که در جزیره گربه ها زندگی می کنند، الزاما از گربه ها خوششان نمی آید

درست است که گربه ها موجودات بامزه ای هستند، اما بعضی وقت ها می توانند مشکل ساز هم بشوند! به هر حال اهالی این جزیره مدام مجبورند که با گربه ها درگیر باشند و این درگیری گاهی برایشان دردسر ایجاد می کند.

کیان سفر

رشد جمعیت گربه ها در جزیره گربه ها در ژاپن کنترل می شود

جالب است که بدانید ساکنین جزیره گربه ها مجبورند که رشد جمعیت گربه ها را کنترل کنند تا کنترل محل زندگیشان از دستشان خارج نشود. به خاطر همین هم هست که حداقل 10 تا از گربه های جزیره تا به حال اخته شده اند، اما با این حال جمعیت آن ها رو به افزایش است. البته کنترل جمعیت گربه ها به نفع خود گربه ها هم هست و هر چه تعدادشان کمتر باشد، احتمال اینکه بیماری در بینشان گسترش پیدا کند هم بیشتر است و زندگیشان در جزیره راحت تر پیش می رود.

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.