پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

حقایق جالب درباره ویتنام

ویتنام نام کشوری در آسیا است که مطمئنا نام آن بارها و بارها به گوش شما خورده است و مسلما یک سری اطلاعات اولیه درباره آن دارید. اما شاید از زیر و بم ویتنام خبر نداشته باشید و خیلی از حقایق جالب و شگفت انگیز را درباره آن ندانید. شاید این مساله را ندانید که نقشه ویتنام چقدر عجیب است و یا شاید از این حقیقت اطلاع نداشته باشید که ویتنام کشور موتورسیکلت ها است و آنقدری که موتورسیکلت دارد، ماشین در خیابان هایش دیده نمی شود! با ما همراه باشید تا چند تا از این حقایق جالب و خواندنی را درباره ویتنام به شما بگوییم.

نقشه ویتنام شبیه S انگلیسی است!

اولین حقیقت جالبی که می خواهیم به شما درباره ویتنام بگوییم، این است که نقشه ویتنام درست شبیه به S انگلیسی است و شکل و شمایلی متفاوت با هر کشور دیگری در دنیا دارد!

کیان سفر

ویتنام کشور موتورسیکلت ها است!

در ویتنام به هر سمتی که نگاه کنید، یک موتورسیکلت را می بینید که با سرعت در حال حرکت است! نکته عجیبی که در مورد ویتنام وجود دارد، این است که در این کشور بیش از 37 میلیون موتورسیکلت وجود دارد، اما تعداد ماشین هایش به 2 میلیون ماشین هم نمی رسد! لازم به ذکر است که جمعیت این کشور از 90 میلیون نفر بیشتر است. علت این قضیه هم این است که مالیات ماشین در ویتنام بین 100 تا 200 درصد است و همین مساله باعث می شود که ماشین یک وسیله لوکس تلقی شود و فقط قشر ثروتمند از عهده خرید آن بر بیایند. با این حساب، جای تعجبی ندارد اگر بگوییم که ویتنام کشور موتورسیکلت ها است و بیشتر از هر جای دیگری در جهان، موتورسیکلت دارد!

کیان سفر

قهوه ویتنامی در دنیا منحصر به فرد است!

ویتنام بعد از برزیل، دومین کشور مهم تولیدکننده قهوه است و 16 درصد کل قهوه جهان را تولید می کند. قهوه ویتنامی بسیار خوش طعم و البته ارزان است و از مهمترین نوشیدنی های ویتنام محسوب می شود. به شما توصیه می کنیم که اگر گذرتان به ویتنام افتاد و با تور ارزان ویتنام به این کشور سفر کردید، حتما تا می توانید از قهوه های خوشمزه ویتنامی میل کنید و بدین شکل بعد از گشت و گذارهای طولانیتان، خستگی را از تن خود بیرون کنید.

ویتنام بزرگترین صادرکننده بادام هندی جهان است!

37 درصد از بادام هندی های کل دنیا در ویتنام تولید می شوند. نکته جالبی که خیلی از مردم درباره بادام هندی نمی دانند، این است که بادام هندی مثل یک دانه در زیر یک میوه به نام سیب بادام هندی رشد می کند. نکته جالب دیگر این است که خود میوه بادام هندی منبع ویتامین سی است و مقدار ویتامین سی آن 5 برابر پرتقال است. یک نکته عجیب دیگر اینکه درخت میوه بادام هندی اصالتا به برزیل تعلق دارد، اما به نظر می رسد که ویتنام حتی از برزیل هم بیشتر، بادام هندی تولید می کند!

کیان سفر

مردم ویتنام به خدای آشپزخانه اعتقاد دارند!

ویتنام تنها کشوری در جهان است که مردمانش برای آشپزخانه شان هم خدا دارند! نام خدای آشپزخانه مردم ویتنام، اونگ تائو است و آن ها بر این باورند که این خدا، در روز سال نو ویتنامی به بهشت می رود تا به خدای بهشت توضیح دهد که هر کدام از خانواده های ویتنامی در طول سال چه عملکری داشته اند!

کیان سفر

نام خانوادگی خیلی از مردم ویتنام، نگوین است!

شاید باورش برایتان عجیب باشد، اما "نگوین" نام خانوادگی 40% مردم ویتنام هست. با این حساب، اینکه چرا دقیقا برای خودشان نام خانوادگی انتخاب می کنند و چگونه از هم تفکیک می شوند، مساله ای است که فقط خود مردم ویتنام از آن سر در می آورند و شاید شما هم به عنوان توریست نتوانید آن را درک کنید و باورش برای شما هم سخت باشد!

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.