پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

حقایق جالب عمان

عمان در منطقه جنوب شرقی شبه جزیره عربستان قرار گرفته است و مرزهایی با عربستان سعودی، امارات متحده عربی و یمن دارد. نام این کشور در اصل سلطان نشین عمان است و در جهان به عنوان یکی از مهمترین کشورهای توریستی خاورمیانه شناخته می شود. این چند جمله حقایقی است که به کرات در مورد عمان گفته می شوند و احتمالا تا به حال به گوش شما هم خورده اند. اما ما در ادامه حقایق جالبی در مورد عمان به شما می گوییم که به احتمال زیاد از آن ها بی اطلاع هستید و تا به حال کمتر در مورد آن ها صحبت شده است.

تا به حال هیچ ورزشکار عمانی نتوانسته مدال المپیک دریافت کند!

عمان تا به حال در 8 دوره از رقابت های بازی های المپیک تابستانی شرکت کرده است، ولی تا به حال موفق به دریافت هیچ مدالی نشده است!

عمان کهن ترین دولت مستقل در جهان عرب است!

در میان تاریخ بلندبالای عمان، می بینیم که تا به حال چندین بار توسط دولت های دیگر به استثمار گرفته شده است. اولین کشور اروپایی که توانست عمان را فتح کند، پرتغال بود. پرتغال شهر مسقط را برای 143 سال مداوم در بین سال های 1507 تا 1650 در اختیار داشت و در نهایت در نبردی با امپراتوری عثمانی، این شهر را به عثمانیان واگذار کرد. بعد از آن هم قبیله های محلی عمانی توانستند مسقط را از عثمانیان باز پس بگیرند. عمان توانست در سال 1741 استقلال کامل پیدا کند و با این حساب می توان گفت که عمان کهن ترین دولت مستقل در جهان عرب است. جالب است که بدانید بریتانیا در قرن 19 میلادی یک حمله ناموفق به عمان داشته است و در آن زمان نتوانست که عمان را به استعمار خودش دربیاورد.

کیان سفر

عمانیان تاریخ بلندبالایی از ساخت کشتی دارند!

عمان در طول قرن های متمادی نقش مهمی در تجارت دریایی جهان داشته است و به همین خاطر هم تاریخ بلندبالایی درباره کشتی سازی دارد. شهری به نام سور در شرق عمان وجود دارد که در این زمینه بسیار مطرح بوده است. این شهر در جایی واقع شده است که بازرگانان می توانسته اند در آن فعالیت های اقیانوس هند و خلیج عمان را رصد کنند. به همین خاطر هم کشتی های عمان در این شهر ساخته می شدند. کشتی هایی که قابلیت این را داشند تا به شرق آفریقا، چین و هند سفر کنند.

کیان سفر

عمان کشور بسیار جوانی است و نصف جمعیتش زیر 15 سال سن دارند!

جمعیت کل عمان بیش از 4.5 میلیون نفر است که 2.08 میلیون نفر از آن ها مهاجر هستند و 2.46 میلیون نفر آن ها اصالتا عمانی هستند. بیشتر جمعیت عمان در منطقه ساحلی عمان زندگی می کنند و حدودا 630،000 نفر آن ها پایتخت عمان یعنی شهر مسقط را برای زندگی انتخاب کرده اند. جالب است که بدانید جمعیت عمان بسیار جمعیت جوانی است و حدودا 43% آن ها زیر 15 سال سن دارند!

عمان بیست و پنجمین جایگاه را از نظر بالا بودن میزان ذخایر نفتی دارد!

تخمین زده شده است که ذخایر نفتی عمان چیزی حدود 5.5 میلیارد بشکه است و به همین دلیل هم آن را به عنوان بیست و پنجمین کشور دنیا با ذخایر نفتی بالا می دانند. جالب است که بدانید 61% از کل نفت عمان به خارج از کشور صادر می شود و به همین دلیل نفت نقش مهمی در اقتصاد عمان دارد. حدودا 930،000 بشکه نفت در طول روز در عمان تولید می شود و صادرات آن هم به شکل نفت خام و یا محصولات نفتی انجام می شود.

اقتصاد عمان کاملا به نفت متکی نیست!

با اینکه عمان یکی از کشورهایی است که ذخایر نفتی بسیار بالایی دارند، اما با این حال اقتصادش به شکل تمام و کمال به نفت متکی نیست. جالب است که بدانید یکی از مهمترین بخش های درآمدی عمانیان به صنعت گردشگری اختصاص دارد و از این نظر بسیار رو به رشد است. در عمان برنامه های تبلیغاتی بسیار سنگینی اجرا می شود تا هر چه بیشتر توریستان به سفر به عمان علاقه مند شوند. به همین خاطر تبلیغات تلویزیونی زیادی در مورد جذابیت های عمان در رسانه های بین المللی پخش می شود و سرمایه گذاری های کلانی در این زمینه در عمان انجام می شود. یکی دیگر از منابع درآمدی عمان مربوط به کشاورزی است که البته فقط 1% صادرات عمان را تشکیل می دهد.

کیان سفر

طول خط ساحلی عمان بیش از 3،000 کیلومتر است!

طول خط ساحلی عمان از مرز یمن در جنوب غربی عمان تا تنگه هرمز در شمال عمان 3،165 کیلومتر است. در میان این خط ساحلی عظیم، سواحل بسیار برجسته و زیبایی وجود دارد که زیباییشان وصف ناپذیر است. به همین خاطر هم هست که شهرهای ساحلی عمان تا این اندازه توریستی شده اند.

عمان کشور سلطنتی میراثی است!

در عمان سلطانی وجود دارد که در راس دولت قرار گرفته است و قدرت صرف قضایی، اجرایی و قانونی دارد و سلطنتش به صورت میراثی به نسل بعد منتقل می شود.

کیان سفر

پایتخت عمان یعنی مسقط از قدیم الایام یکی از مهمترین بنادر اقیانوس هند به حساب می آمده است!

مسقط پایتخت عمان است و بزرگترین شهر عمان هم محسوب می شود. این شهر با جمعیت 630،000 نفریش یکی از مهمترین شهرهای توریستی عمان نیز هست. مسقط تا به حال نقش حیاتی در رشد عمان داشته است و یکی از مهمترین بنادر منطقه به شمار می آید. جالب است که بدانید نفوذ مسقط از نظر تجاری و بازرگانی در منطقه اولین بار توسط یک جغرافیدان یونانی در قرن یک میلادی ثبت شده است.

عمان کشور بیابانی نیست و اتفاقا در آن مناطق سرسبز زیادی وجود دارد!

مردم جهان اکثرا فکر می کنند که عمان و در کل خاورمیانه یک منطقه صحرایی و بیابانی است. اما حقیقت این است که بخشی از کشور عمان بیابانی است و همه قسمت هایش بدین شکل نیستند. جالب است که بدانید در شمال عمان کوهستان های الحجر واقع شده اند که مرتفع ترین قله های عمان را دارند و آب و هوای منطقه اش گرمسیری شده است. به همین خاطر هم در آن بارش های زیادی اتفاق می افتد و بالطبع مناطق سرسبزی دارد.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.