پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

حقایق شگفت انگیز درباره گوا

گوا یک ایالت کوچک در هند است که در محدوده غربی هند واقع شده است و سواحل بسیار زیبایی دارد. در واقع گوا به خاطر سواحل شنی زیبا و شب های سرزنده ای که دارد، در جهان مشهور شده است و به همین دلیل هم هست که در طول سال بیش از 2 میلیون توریست از سراسر جهان به گوا سفر می کنند. در ادامه یک سری حقایق شگفت انگیز درباره گوا به شما می گوییم که مطمئنا شما هم با اطلاع از آن ها بیش از پیش به گوا علاقه مند می شوید و به شکل دیگری به سفر به گوا فکر می کنید. برای اینکه بیشتر با ایالت جذاب و دیدنی گوا در هند آشنا شوید، با ما همراه باشید!

در گوا بیش از 7000 کافه وجود دارد!

همان طور که گفته شد، گوا شب های سرزنده بسیار جالبی دارد و زندگی شبانه در آن اهمیت بسیار ویژه ای دارد. در گوا بیش از 7000 کافه و بار وجود دارد و در واقع می توان گفت که به سمتش که نگاه کنید، یک کافه جلوی چشمانتان سبز می شود! تازه این رقمی که به شما گفتیم، تعداد کافه هایی هستند که قانونی در گوا کار می کنند و اگر بخواهیم کلی تر به تعداد کافه های گوا نگاه کنیم، می بینیم که تعداد آن ها از این حرف ها خیلی بیشتر است.

کیان سفر

گوا بیشترین درآمد را در بین ایالت های هند دارد!

گوا کوچکترین استان هند است و سرانه درآمد در آن (به نسبت جمعیتی که دارد) از تمام ایالت های دیگر هند بیشتر است!

اولین دستگاه پرینتر هند متعلق به گوا بوده است!

یکی از جالب ترین حقایق درباره گوا این است که در سده 1500 میلادی و زمانی که افراد خیلی کمی به مدرسه می رفتند و به تحصیل علاقه داشتند، گوا یک دستگاه چاپ پرسی داشته است و هزاران صفحه کتاب را تولید می کرده است!

مردم گوا می توانند پاسپورت پرتغالی نیز داشته باشند!

حقیقتی درباره گوا وجود دارد که کمتر کسی درباره آن اطلاع دارد! این حقیقت این است که مردم گوا می توانند علاوه بر پاسپورت هندی خود، یک پاسپورت پرتغالی هم داشته باشند! به این دلیل که گوا زمانی مستعمره پرتغال بوده است و هنوز هم خیلی از مردم گوا به زبان پرتغالی با یکدیگر صحبت می کنند. نکته جالب اینکه مردم گوا به همین دلیل به خودشان می بالند و خودشان را برتر از دیگر مردم هند می دانند! البته این را هم بگوییم که این امکان فقط شامل حال کسانی می شود که قبل از سال 1961 میلادی در گوا به دنیا آمده اند.

کیان سفر

بزرگترین کلیسای آسیا در گوا واقع شده است!

کلیسای جامع گوا (کلیسای سه کاتدرال گوا) بزرگترین کلیسای قاره آسیا است. این کلیسا 76 متر طول و 55 متر عرض دارد و در قرن 16 میلادی ساخته شده است.

اولین مدرسه پزشکی هند در گوا تاسیس شده است!

اولین مدرسه پزشکی هند در سال 1842 میلادی در پاناجی گجوا تاسیس شده است. البته این مدرسه در سال 2004 میلادی تخریب شد و الان دیگر اثری از آن در گوا نیست!

درایالت گوا دو زبان رسمی وجود دارد!

در ایالت گوا دو زبان رسمی وجود دارد که یکی از آن ها زبان کنکانی و دیگری زبان ماراتی نام دارد.

یک سوم گوا را جنگل تشکیل داده است!

33% مساحت گوا را یک جنگل سرسبز اشغال کرده است. این جنگل از نظر پوشش گیاهی و جانوری ارزش بسیار زیادی دارد و بیش از 275 گونه مختلف از پرندگان در آن زندگی می کنند و 40 نوع خزنده و حیوانات دیگر نیز در آن گذران زندگی می کنند.

کیان سفر

مردم گوا مذهب های متنوعی دارند!

حدود 65.7% مردم گوا به آیین هندو اعتقاد دارند، 26.6% مردم گوا مسیحی هستند و 6.8% آن ها نیز مسلمان هستند. از این ها گذشته، بعضی از مردم گوا به آیین هایی مثل سیک، بودایی و جین نیز معتقدند. در واقع این افراد 0.9% جمعیت گوا را تشکیل می دهند.

یکی از مرتفع ترین آبشارهای هند در گوا واقع شده است!

آبشاری به نام دودهساگار در گوا وجود دارد که ارتفاعش به 310 متر می رسد و به عنوان یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری گوا و همین طور یکی از مرتفع ترین آبشارهای هند شناخته می شود.

در گوا جشنی به نام جشن هدفون برگزار می شود!

هر هفته یک جشن جذاب به نام جشن هدفون در گوا و در نزدیکی ساحل پالولم برگزار می شود که در آن هر کسی بر روی گوشش هدفون قرار می دهد و موزیک مورد علاقه اش را گوش می کند و بی توجه به بقیه افراد به جشن و پایکوبی مشغول می شود!

کیان سفر

گوا 450 سال تحت سلطه پرتغالی ها بوده است!

گوا تا سال 1971 میلادی تحت استعمار پرتغال بوده است و در نهایت با حمله ارتش هند، از استعمار پرتغالی ها در آمد.

قدمت تاریخی ترین ساختمان گوا به سده 1500 میلادی می رسد!

یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری گوا، کاخی به نام کاخ عادل شاه است که در سده 1500 میلادی ساخته شده است.

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.