پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

جاده هایی که مطمئنا شما هم دلتان نمی خواهد در آن ها رانندگی کنید

خطرناک ترین جاده های جهان که شرکت های بیمه از بیمه کردن تصادفات شما در آن ها خودداری می کنند!

بعضی از جاده های جهان آنقدری خطرناک هستند که شرکت های بیمه بابت تصادفاتی که احتمالا در آن ها داشته باشید، شما را بیمه نمی کنند و به عبارتی هر اتفاقی که در آن ها بیفتد، پای خودتان است! وقتی یک شرکت بیمه پوشش دهی یک سری جاده های جهان را قبول نمی کند، مشخص است که این جاده ها چقدر خطرناک هستند! در ادامه ترسناک ترین جاده های جهان را به شما معرفی می کنیم و به شما قول می دهیم که شما هم دلتان نمی خواهد در آن ها رانندگی کنید!

جاده پسیج دو گوا (فرانسه)

این جاده 4.3 کیلومتری فرانسه را به جزیره نویرموتیر وصل می کند. شاید با دیدن عکس این جاده احساس کنید که یک جاده کاملا معمولی است و شما در جاده هایی خطرناک تر از آن هم رانندگی کرده اید. اما کافی است که چند ساعت در کنار این جاده صبر کنید، تا تصویری کاملا متفاوت را از آن ببینید و شما هم قبول کنید که با یکی از خطرناک ترین جاده های جهان رو به رو هستید!

این جاده دو بار در طول روز به زیر آب می رود و دلیلش هم جزر و مد آب است. به هر حال اگر شما هم دلتان می خواهد که رانندگی در یکی از خطرناک ترین جاده های جهان را تجربه کنید، حتما قبل از حرکت برنامه ها و پیشبینی های جزر و مد را بررسی کنید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که حتی اگر زمان مناسبی را برای حرکت در این جاده انتخاب کنید، باز هم رانندگی در این جاده خطرناک و چالش بر انگیز است. چراکه همان طور که تصورش را کرده اید، این جاده همیشه خیس است و پر از جلبک و خزه دریایی است! به همین دلیل این جاده در همه ساعات روز لغزنده است و به همین دلیل باید با آرامش کامل و با رعایت تمام نکات ایمنی در آن حرکت کرد. ضمنا بهتر است که یک قایق بادی همراه خود داشته باشید تا اگر آب بالا آمد، از آن استفاده کنید و وسط آب گرفتار نشوید!

کیان سفر

کیان سفر

جاده پاتیوپولو-پردیکاکی (یونان)

این جاده یک جاده 2.35 کیلومتری کوهستانی است که در یونان واقع شده است. این جاده پر از چاله و دست انداز است و بیش از حد جاده باریکی است. از طرفی این جاده هیچ گارد ریلی ندارد و به همه این شرایط، این ها را هم اضافه کنید که در آن افرادی با پای پیاده و همین طور حیوانات، کامیون ها و اتوبوس ها نیز حرکت می کنند. با همه این شرایط مشخص است که چرا این جاده به عنوان یکی از خطرناک ترین جاده های جهان شناخته می شود.

ضمنا این جاده هیچ علائم و نشانه ای ندارد تا به کمک آن ها بتوان لبه جاده را تشخیص داد و به همین دلیل رانندگی در آن در زمان شب بسیار خطرناک می شود و به همین دلیل است که بیشتر تصادفات آن در طول شب اتفاق می افتد. حقیقت این است که رانندگی در این جاده در طول روز بسیار ترسناک است، اما در طول شب به یک کابوس واقعی تبدیل می شود و کلمه ترسناک در برابرش حقیر می شود!

کیان سفر

جاده اسکیپرز کانیون (نیوزیلند)

این جاده یکی از زیباترین جاده های نیوزیلند است و یک منطقه توریستی به حساب می آید. این جاده با مسافت 26.5 کیلومتری بیش از 140 سال پیش به صورت دستی توسط معدن کاران درست شده است.

این جاده امنیت کمی دارد و بیش از حد جاده باریکی است. وقتی دو ماشین از دو طرف این جاده به یکدیگر می رسند، معمولا یکی از آن ها باید دنده عقب برود تا جایی در جاده را برای کنار رفتن پیدا کند و آن یکی ماشین بتواند از کنارش عبور کند. مشکل اینجاست که پیدا کردن جای عریضی در این جاده سخت است و گاهی اوقات ماشین ها مجبور می شوند 3 کیلومتر را دنده عقب بروند که مسلما در چنین جاده خطرناکی، کار بسیار ترسناک و ریسکی است. این جاده به قدری ترسناک است که بیمه خودروهای اجاره ای هیچ مسئولیتی را در قبال رانندگیتان در آن قبول نمی کنند.

کیان سفر

بزرگراه ایره (استرالیا)

بزرگراه ایره 1675 کیلومتر طول دارد و دسترسی مردم استرالیا را به بیشتر بخش های دورافتاده کشورشان ممکن کرده است. این بزرگراه مستقیم و هموار است و شرایط خوبی هم دارد. اما با این اوصاف، چرا به عنوان یکی از خطرناک ترین جاده های جهان شناخته می شود؟

این بزرگراه به قدری صاف و مستقیم است که رانندگان به سختی می توانند روی جاده تمرکز کنند و در طول مسیر بیدار بمانند. به همین خاطر است که در این جاده تعداد زیادی تصادف اتفاق می افتد و به همین دلیل است که آن را به عنوان یکی از مرگبارترین جاده های جهان می شناسند.

کیان سفر

جاده زوجی لا (هند)

البته سخت است که این مسیر را جاده بنامیم! زوجی لا که با نام زوزیلا نیز شناخته می شود، یک گذرگاه مهم کوهستانی در هند است که لداخ و کشمیر را به هم متصل می کند. این جاده 9 کیلومتر طول دارد و 3،500 متر بالای سطح دریا قرار گرفته است. به خاطر بارش های سنگین برف و بادها و طوفان های شدید، این جاده عموما در طول فصل زمستان بسته است. حتی وقتی که شرایط آب و هوایی خوب است، باز هم رانندگی در این جاده بسیار خطرناک است. این جاده بسیار باریک است و هیچ موانع ایمنی ندارد و کامیون های بزرگ و حیوانات زیادی از آن عبور می کنند! با همه این اوصاف شما هم با ما موافقید که این جاده یا گذرگاه یکی از خطرناک ترین جاده های جهان است؟

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.