پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

دلایل وضع قوانین ایمنی مربوط به هواپیما

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا باید در حین پرواز یا فرود هواپیما، میز پشت صندلی جلویی را جمع کنید و یا اینکه چرا باید تلفن تان را به حالت خاموش یا حالت پرواز دربیاورید؟ تا به حال ذهن تان مشغول به این شده که پشت هر کدام از قوانین ایمنی مربوط به هواپیما، چه دلیل منطقی و قانع کننده ای وجود دارد؟ در این صورت به شما توصیه می کنیم که این مطلب را بخوانید تا به جواب همه سوالاتتان در زمینه قوانین ایمنی هواپیما پاسخ داده شود.

الزام بستن میزهای پشت صندلی ها در حین پرواز یا فرود آمدن هواپیما

جالب است که بدانید در طی گزارشی که بوئینگ در سال 2017 داد، مشخص شد که بیشتر سوانح هوایی بین سال های 2007 تا 2016 در زمان پرواز هواپیما یا بلافاصله بعد از آن و در زمان فرود هواپیما یا بلافاصله قبل از آن اتفاق افتاده اند. جالب است که بدانید دلیل اینکه شما باید میز جلوی رویتان که در حقیقت به پشت صندلی جلوییتان متصل است را ببندید که راه برای فرارتان در زمان های اضطراری باز باشد و بتوانید حرکت سریعی در این زمان ها داشته باشید.

کیان سفر

الزام خاموش کردن وسایل الکترونیکی در حین پرواز

همان طور که می دانید امکان استفاده از وسایل الکترونیکی در حین پرواز وجود دارد، اما به شرطی که مسافران از گوشی تلفن همراهشان برای زنگ زدن یا پیام فرستادن در طول مسیر استفاده نکنند و فقط از قابلیت های دیگر گوشی تلفن همراه یا تبلتشان مثل اجرای موزیک و یا بازی کردن استفاده کنند. دلیل تعیین این محدودیت هم این است که سیگنال های تماس می تواند به تجهیزات مسیریابی هواپیما لطمه وارد کند. جالب است که بدانید احتمال این آسیب رسیدن کم است، اما با این حال باز هم در هیچ ایرلاینی در هیچ کجای جهان، به مسافران اجازه استفاده از وسایل الکترونیکی برای تماس گرفتن در حین پرواز داده نمی شود.

کیان سفر

محدودیت نشستن بر روی صندلی های بخش خروج اضطراری

جالب است که بدانید در ایرلاین های جهانی، فقط و فقط به بزرگسالانی اجازه نشستن روی صندلی های بخش خروج اضطراری هوایپما داده می شود که دارای سلامتی کامل جسمانی باشند. دلیلش هم این است که کسی که بر روی صندلی های جلوی خروج اضطراری می نشیند، موظف است که به دیگر مسافران در خروج اضطراری از هواپیما کمک کند. به خاطر همین هم هست که معمولا در هواپیماهای ایرلاین های مطرح سراسر جهان، اجازه نشستن روی صندلی های این بخش از هوایپما به مسافرانی داده می شود که دارای سلامت جسمانی کامل باشند و بتوانند در مواقع اضطراری به همسفرانشان کمک کنند.

کیان سفر

الزام بالا بودن سایه بان پنجره های هواپیما در حین پرواز یا فرود آمدن

جالب است که بدانید بالا دادن سایه بان پنجره تان در هواپیما نه تنها به این مساله کمک می کند که چشم انداز بهتری را از اطرافتان ببینید، بلکه باعث این می شود که ایمنی بیشتری در حین پرواز داشته باشید. در واقع داستان از این قرار است که وقتی سایه بان پنجره ها بالاست، چشم مسافران به نور طبیعی عادت می کند و وقتی که در شرایط اضطراری نورها خاموش می شود، می توانند بهتر مسیریابی کنند و به شکل بهتری از چشمانشان بهره ببرند. از طرفی وقتی که سایه بان پنجره ها بالاست، خدمه هواپیما می توانند شرایط بیرون را در مواقع اضطراری ارزیابی کنند و به شکل بهتری به نجات جان مسافران در شرایط اضطراری کمک کنند.

الزام صاف کردن پشتی صندلی قبل از شروع پرواز و قبل از فرود آمدن هواپیما

اگر پشتی صندلی کسی عقب باشد و خدای نکرده در چنین زمانی شرایط اضطراری پیش بیاید، کسی که پشت او نشسته است، برای فرار با مشکل مواجه می شود و نمی تواند به سرعت صندلیش را به قصد خروج اضطراری از هواپیما ترک کند. جالب است که بدانید ایده آل ترین مهلت فرار در چنین شرایطی، 90 ثانیه است و حتی یک ثانیه هم نباید در چنین شرایطی به هدر برود.

کیان سفر

کم کردن نور هواپیما قبل از شروع پرواز یا فرود آمدن هواپیما

علت کم کردن نور هواپیما قبل از شروع پرواز یا فرود آمدن هواپیما مشابه علتی است که به خاطرش باید سایه بان پنجره های هواپیما در حین پرواز یا فرود آمدن هواپیما بالا باشند. در واقع خدمه پرواز می خواهند که با این کار، چشمان شما را به نور کم عادت دهند تا اگر خدای نکرده پرواز با شرایط اضطراری رو به رو شد، شما بتوانید بهتر مسیریابی کنید و چشمانتان در نور کم بهتر کار کند.

کیان سفر

الزام خارج کردن لب تاب از کیفش در گیت امنیتی فرودگاه

لب تاب ها محل خوبی برای جاساز کردن مواد منفجره هستند. به همین خاطر هم هست که در بعضی از فرودگاه های جهان، از مسافران خواسته می شود که لب تابشان را از داخل کیف لب تاب خارج کنند تا مامورین بتوانند بهتر با دستگاه داخل لب تاب را چک کنند و از اتفاقات بد احتمالی جلوگیری کنند.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.