پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

راهنمای گشت و گذار در بازار بزرگ استانبول

استانبول شهر خاصی برای سفر است. دلیلش هم این است که تنها شهری در دنیا است که در دو قاره مختلف آسیا و اروپا واقع شده است. این شهر موقعیت استراتژیک بسیار خاصی دارد و از نظر تاریخی و فرهنگی ارزش بسیار زیادی دارد. در استانبول جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد که یکی از دیگری زیباتر هستند. یکی از این جاذبه های گردشگری خاص و دیدنی در استانبول، بازار بزرگ استانبول است. بازاری که به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان شناخته می شود و بازدید از آن به تنهایی می تواند به اندازه یک سفر جالب و جذاب، هیجان انگیز باشد. با ما همراه باشید و این راهنمای بازدید از بازار بزرگ استانبول را مطالعه کنید تا در تور استانبول بتوانید به بهترین شکل ممکن از فرصتتان برای بازدید از بازار بزرگ استانبول بهره ببرید.

درباره فروشگاه های بازار بزرگ استانبول

در بازار بزرگ استانبول بیش از 4000 فروشگاه وجود دارد و عملا می توانیم بگوییم که بازدید از همه فروشگاه های آن ممکن نیست. اما به هر حال اگر شما بتوانید فقط بخشی از این فروشگاه ها را در هم در تور استانبول ببینید، باز هم برد کرده اید و باز هم می توانید با هر سلیقه ای که داشته باشید، اجناس مورد علاقه تان را در این بازار پهناور پیدا کنید و با دست هایی پر از آن خارج شوید. در بازار بزرگ استانبول می توانید همه نوع خریدی انجام دهید، اما معمولا توریستان به خرید یک سری اقلام و وسایل خاص مثل خرید زیورآلات فلزهای قیمتی، قالیچه های سنتی، ظرف و ظروف سرامیکی، لباس ها و وسیله های پشمی و بافتنی، لوسترهای رنگی، عتیقه جات و چشم نظر از بازار بزرگ استانبول علاقه نشان می دهند. با این حساب، می توانیم بگوییم که فروشگاه های بازار بزرگ استانبول برای خرید سوغاتی بهتر هستند و اگر شما به دنبال خرید سوغاتی های خاص از استانبول باشید، بازدید از این بازار به کارتان می آید. البته این را هم بگوییم که حتی اگر اصلا قصد خرید هم نداشته باشید، باز هم بازدید از بازار بزرگ استانبول از واجبات سفر به استانبول است و به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول، واقعا ارزش بازدید دارد.

کیان سفر

درباره خوراکی های بازار بزرگ استانبول

به شما توصیه می کنیم که اگر گذرتان به بازار بزرگ استانبول افتاد، حتما مزه که نوعی پیش غذای ترکیه ای است را در این بازار نوش جان کنید. گذشته از این، به شما توصیه می کنیم که حتما یک دونر کباب از یکی از رستوران های بازار بزرگ استانبول سفارش دهید و به هیچ عنوان فرصت چشیدن طعم و مزه بی نظیر دونر کباب های بازار بزرگ استانبول را از دست ندهید. اگر هم زمان بازدیدتان از بازار بزرگ استانبول به ساعت ناهار و شام نمی خورد، به شما توصیه می کنیم که حداقل یک پیراشکی گوشت از یکی از اغذیه فروشی های بازار بزرگ استانبول سفارش دهید و حداقل طعم بورک های ترکیه ای را در بازار بزرگ استانبول بچشید. از این گذشته، به شما توصیه می کنیم که حتما راحت الحلقوم های خوشمزه بازار بزرگ استانبول را هم امتحان کنید و اصلا از کنار آن ها ساده نگذرید. همچنین به شما توصیه می کنیم که کمی باقلوای استانبولی هم از بازار بزرگ استانبول تهیه کنید و فرصت امتحان کردن این طعم و مزه های خاص را در بازار بزرگ استانبول از دست ندهید.

کیان سفر

نکات کاربردی برای بازدید از بازار بزرگ استانبول

یادتان باشد که بازار بزرگ استانبول یکی از مهمترین جاذبه های توریستی استانبول است و همیشه پر از بازدیدکننده است. این بازار فروشگاه های متعددی را در خود جای داده است و همیشه مشتریان زیادی در آن حضور دارند. به همین دلیل هم معمولا کاسب ها با هم رقابت بسیار زیادی دارند و اگر شما خوب در بازار گشت بزنید، می توانید خرید خوب و مقرون به صرفه ای را در آن تجربه کنید. البته به شرطی که تخفیف گرفتن را بلد باشید و از مهارت های خود برای چانه زدن به خوبی استفاده کنید.

یک نکته دیگر اینکه اگر شما بتوانید همراه با یک تور لیدر یا راهنما به بازار بزرگ استانبول بروید، برد کرده اید. دلیلش هم این است که معمولا این تور لیدرها می دانند که شما را به کدام فروشگاه های بازار بزرگ استانبول ببرند و می دانند که کیفیت اجناس کدام یک از فروشگاه های بازار بزرگ استانبول بیشتر است.

کیان سفر

در آخر توصیه ای که به شما در مورد بازدید از بازار بزرگ استانبول داریم این است که اگر یک وقت دیدید که به طور اتفاقی برس واکس یک کفاش در بازار بزرگ استانبول از دستش افتاد، خیلی ساده از کنار او عبور کنید و هیچ وقت برس را بر ندارید و آن را به دست کفاش ندهید! دلیلش هم این است که این مساله یک حقه توریستی در استانبول است و توریستان زیادی در طول روز گرفتار آن می شوند. در واقع قضیه از این قرار است که یک سری از دستفروشان و کفاشان در حول و حوش بازار بزرگ استانبول، از قصد برسشان را جلوی توریستان پرتاب می کنند تا توریست مورد نظرشان این برس را از روی زمین برای آن ها بردارد و بعد آن ها در ازایش به آن توریست پیشنهاد دهند که به عنوان هدیه کفشش را به رایگان واکس بزنند! اما متاسفانه باید بگوییم که این مساله یک حقه واقعی است و وقتی که کار واکس زدنشان تمام شود، از توریست بیچاره تقاضای پول می کنند و مبلغ 20 دلار را به اجبار از او می گیرند! با این حساب، به شما توصیه می کنیم که اگر مشابه این اتفاق برایتان در بازار بزرگ استانبول افتاد، هیچ توجهی به برس واکس نشان ندهید و خیلی ساده از آن محل عبور کنید تا گرفتار اتفاقات بعدش هم نشوید!

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.