پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

راهنمای بستن چمدان برای سفر با تور مثلث طلایی هند

اگر شما هم تا به حال از هیچ کدام از شهرهای هند بازدید نکرده اید و دوست دارید که تجربه یک سفر کاملا متفاوت را داشته باشید، سفر با تور مثلث طلایی هند مناسب ترین گزینه برای شماست. اگر با تور مثلث طلایی هند به این کشور سفر کنید و از سه شهر آگرا، جیپور و دهلی دیدن کنید، احساس می کنید که از 3 کشور متفاوت بازدید کرده اید و در هر کدامشان با اتفاقات جدیدی رو به رو خواهید شد و جذابیت تور مثلث طلایی هند هم دقیقا همین است! حدس ما این است که بستن چمدان برای شما هم مثل دیگر توریستان برای سفر به هند کمی سخت باشد. اگر حدس ما درست است و شما هم بنا بر حکایت هایی که در مورد فرهنگ مردم هند و سنت های عجیب و غریبشان شنیده اید، نمی دانید که چه لباس هایی را باید برای سفر به هند در چمدانتان قرار دهید؛ این مطلب را بخوانید تا بدانید که دقیقا برای بازدید از هر کدام از شهرهای دهلی، آگرا و جیپور در تور مثلث طلایی هند به چه لباس هایی نیاز پیدا خواهید کرد و چه لباس هایی با سنت مردم هند تطابق دارد.

کیان سفر

همان طور که می دانید تور مثلث طلایی هند شامل سفر به شهر پرهیاهوی دهلی، بازدید از تاج محل شهر زیبای آگرا و گشت و گذار در اماکن تاریخی شهر جیپور می شود. حالا که شما می خواهید در قالب یک سفر از سه شهر کاملا متفاوت دیدن کنید؛ باید مطمئن باشید که لباس های مناسب هر سه شهر را در چمدانتان دارید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که وسایل مورد نیاز برای سفر به هند را در سه بخش مختلف سفر به دهلی، آگرا و جیپور برایتان شرح دهیم.

اول از همه بهتر است که بدانید یک اصل مهم در مورد بستن چمدان برای سفر به هند وجود دارد و آن اصل این است که شما باید لباس های نخی و سبک و در عین حال به نسبت پوشیده همراه خود داشته باشید. برای سفر به شهرهایی مثل بمبئی و گوا، نیازی به سختگیری زیادی در انتخاب نوع لباس ندارید؛ اما برای سفر به شهرهای تور مثلث طلایی هند بهتر است که کمی محافاظه کارانه تر لباس بپوشید و چمدانتان را نیز با همین نگاه محافظه کارانه جمع کنید. سعی کنید که لباس هایی را برای سفر با تور مثلث طلایی هند انتخاب کنید که زانو و شانه هایتان را بپوشاند.

کیان سفر

وسایل مورد نیاز برای سفر به دهلی

دهلی به عنوان پایتخت هند و یک شهر بزرگ، یکی از جذاب ترین شهرهای هند برای مسافرت است که خوشبختانه بازدید از آن در تور مثلث طلایی هند گنجانده شده است. این شهر پر از قلعه های جذاب، بازارهای پرهیاهو و مردم بسیار مهربان و صمیمی است. اما حقیقتی که در مورد سفر به دهلی وجود دارد، این است که شما به محض اینکه پایتان را از فرودگاه بیرون بگذارید، با یک شوک فرهنگی بزرگ رو به رو خواهید شد. چراکه فرهنگ و سنت های مردم دهلی با مردم هر جای دیگری در جهان زمین تا آسمان تفاوت دارد! اولین توصیه ما برای بستن چمدان برای سفر به دهلی این است که حتما یک جفت صندل راحت و یا کتونی راحت همراه خود داشته باشید، چراکه بهترین راه برای گشت و گذار در دهلی استفاده از مترو و پیاده روی های طولانی مدت است. به همین خاطر مطمئنا بیشترین چیزی که در دهلی به کارتان خواهد آمد، همین کفش راحت است! چه بخواهید از بخش قدیمی دهلی دیدن کنید و چه قصد گشت و گذار در دهلی نو را داشته باشید، در هر صورت بهتر است که لباس های پوشیده به تن داشته باشید.این گونه می توانید راحت تر در خیابان های دهلی قدم بزنید و به عنوان توریست جلب توجه نکنید. چراکه مردم هند سنتی هستند و بهتر است که شما هم مطابق سنت های آن ها عمل کنید. اما حواستان باشد که حتما لباس هایتان خنک و راحت باشد تا از گرمای هوای دهلی اذیت نشوید. برای محافظت خودتان در برابر گرمای دهلی، بهتر است که ضد آفتاب و عینک آفتابی نیز همراه خود داشته باشید. یک کوله پشتی کوچک نیز در چمدانتان قرار دهید تا در زمان های گشت و گذار در دهلی بتوانید مقداری آب را با خودتان حمل کنید. البته حواستان باشد که پولتان را در کوله پشتی قرار ندهید تا از هر لحاظ در امنیت باشید. توصیه ما به شما این است که وسایل گرانقیمتتان را در هتل قرار دهید و یا آن ها را در یک کیف کمربندی و یا یکی از جیب های پنهان لباستان قرار دهید.

کیان سفر

وسایل مورد نیاز برای سفر به آگرا

آگرا شهری است که بنای مشهور تاج محل در آن قرار دارد. همان طور که می دانید تاج محل یکی از توریستی ترین اماکن دیدنی هند است و طرفداران زیادی دارد. توریستان از سراسر جهان به آگرا سفر می کنند تا زیبایی های معمارانه آن را از نزدیک ببینند و یکی از عاشقانه ترین داستان های دنیا را با گوش خودشان بشنوند! برای لباس پوشیدن در آگرا بهتر است که میانه رو باشید و حتما شانه ها و زانوهای خود را بپوشانید تا احترام خود را به اماکن دیدنی آگرا نشان دهید. زمین های اطراف بنای تاج محل در آگرا صاف و هموار هستند و به همین دلیل شما به راحتی با یک جفت صندل می توانید در آن تردد داشته باشید. یک نکته مهم اینکه شما برای بازدید از تاج محل باید کفش هایتان را از پا خارج کنید. پس بهتر است که کفش خیلی گرانی همراه خود نداشته باشید و یا در غیر این صورت، بهتر است که کفش هایتان را در داخل کوله تان قرار دهید و با خود به داخل تاج محل ببرید. البته این نکته را هم بهتر است که در نظر داشته باشید که اگر کوله پشتی همراهتان باشد، احتمالا ورودتان و عبور از قسمت کنترل ورودی کمی بیشتر برایتان طول بکشد. البته یک سری کمد نیز در قسمت ورودی بنای تاج محل وجود دارد که می توانید وسایل اضافه تان را در آن قرار دهید، اما با این حال به شما توصیه می کنیم که از همراه داشتن هر گونه وسیله اضافه مثل غذا خودداری کنید. چراکه ورود با غذا به تاج محل ممنوع است و بهتر است که خودتان را با همراه داشتن غذا برای ورود به تاج محل معطل نکنید. یک توصیه دیگر اینکه سعی کنید برای بازدید از تاج محل در آگرا لباس رنگ روشن به تن داشته باشید! چراکه معمولا عکس های افراد در تاج محل با لباس های روشن زیباتر می شود! علاوه بر این، سعی کنید که صبح زود از تاج محل دیدن کنید تا با ازدحام توریستان رو به رو نشوید.

کیان سفر

وسایل مورد نیاز برای سفر به جیپور

جیپور سومین مرکز مثلث طلایی هند است که از آن بازدید خواهید کرد و توریستان معمولا به خاطر بازدید از کاخ شهر جیپور، قلعه آمبر و قصر هوا محل از سفر به آن استقبال می کنند. راحت ترین راه برای گشت و گذار در جیپور، استفاده از موتورهای سه چرخه است و این بدین معنی است که شما مجبور به پیاده روی های طولانی مدت در جیپور نیستید. به همین دلیل با هر نوع کفشی می توانید در جیپور گشت و گذار کنید و به همین دلیل می توانید یک صندل راحت برای سفر به جیپور همراه خود داشته باشید. البته قلعه آمبر کمی بالای تپه قرار دارد و برای بازدید از آن بهتر است که یک جفت کتونی به پا داشته باشید. توصیه دیگر ما به شما این است که مثل دو شهر دیگر آگرا و دهلی، حتما لباس مناسب به تن داشته باشید. دامن بلند و شلوار بلند خنک بهترین انتخاب هاییست که برای پوششتان در جیپور می توانید داشته باشید.

در پایان یادتان باشد که حتما عینک آفتابی، ضد آفتاب و یک کلاه سایه بان همراه خود داشته باشید. اگر هم لباستان به گونه ای نیست که شانه هایتان پوشیده باشد، می توانید یک شال نازک همراه خود داشته باشید تا در زمان ورود به اماکن مذهبی هند شانه هایتان را با آن بپوشانید.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.