پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

سخت ترین زبان های دنیا که یاد گرفتنشان کار هر کسی نیست!

جذابیت دنیا به تنوع فرهنگ ها، مذهب ها، غذاها، سنت ها و البته زبان مردمانش است. جالب است که بدانید مردم یک سری از کشورها با زبان های عجیب و غریبی صحبت می کنند که یادگیریشان بسیار سخت است و کمتر کسی می تواند از پس یادگیری آن ها بربیاید. با ما همراه باشید تا سخت ترین زبان های دنیا که یاد گرفتنشان کار هر کسی نیست را به شما معرفی کنیم.

1-زبان ماندارین

ماندارین یکی از زبان های چینی است که یکی از عجیب ترین زبان های دنیا به حساب می آید. یاد گرفتن زبان ماندارین از آنجایی سخت است که آهنگ ادای کلمات باعث تغیر در معنای کلمات می شود! یعنی اگر شما کمی تلفظ کلمات را جا به جا کنید، کلمه دیگری برایتان معنا می شود. زبان ماندارین سیستم های تلفظی مختلفی دارد و یادگیری تلفظ کلماتش بسیار مشکل است. به همین دلیل است که زبان ماندارین چینی را به عنوان یکی از سخت ترین زبان های دنیا می شناسند.

کیان سفر

2-زبان عربی

زبان عربی یک زبان گسترده است و به خاطر قواعد مختلف و نوشتار پیچیده ای که دارد، از سخت ترین زبان های دنیا به حساب می آید. جالب است که بدانید زبان عربی بسیار متنوع است و زبان عربی سوریه ، زمین تا آسمان با زبان عربی که در مصر یا کشورهای دیگر عربی صحبت می شود، متفاوت است.

کیان سفر

3-زبان ژاپنی

یادگیری زبان ژاپنی برای بعضی از افراد آنقدری سخت است که یادگیری آن را غیر ممکن می نامند! دلیلش هم این است که برای نوشتار ژاپنی از قواعد و قانون های مختلفی استفاده می شود و در آن از سه سیستم الفبایی مختلف استفاده می شود. یکی از این قواعد نوشتاری مربوط ادا کردن درست صداها می شود، قواعد نوشتاری بعدی مربوط به ادا کردن حروف صدا دار می شود و قاعده آخر نشات گرفته از قواعد زبان چینی است. در واقع بعضی از کاراکترهای نوشتاری زبان چینی در زبان ژاپنی به کار برده می شود و شما برای یادگیری زبان ژاپنی باید با این قواعد زبان چینی هم آشنایی پیدا کنید و همین کار یادگیری زبان ژاپنی را سخت می کند. برای اینکه سخت بودن یادگیری زبان ژاپنی را متوجه شوید، باید بگوییم که زبان ژاپنی حرفی معادل ‘L’ ندارد و به جای آن از حرف ‘R’ در تلفظ کلمات استفاده می شود. با همه این ها، احتمالا شما هم با ما هم عقیده باشید که زبان ژاپنی یکی از سخت ترین زبان های دنیاست و یادگیریش کار هر کسی نیست.

کیان سفر

4-زبان کره ای

جالب است که بدانید زبان کره ای را به عنوان ایزوله ترین زبان دنیا می شناسند! بدین معنی که زبان کره ای از هیچ زبان دیگری در دنیا کوچکترین تاثیری نگرفته است و با همه زبان های دنیا متفاوت است. به خاطر همین تفاوت هاست که زبان کره ای را به عنوان یکی از سخت ترین زبان های دنیا می شناسند و برای یادگیری آن باید تمام قواعد و قانون های گفتاری و نوشتاری که در ذهن دارید را فراموش کنید و مثل یک کودک تازه متولد شده، یک زبان را با یک ذهن خالی یاد بگیرید!

کیان سفر

5-زبان باسکی

زبان باسکی نیز یکی دیگر از زبان های ایزوله شده دنیا است. البته ایزوله بودن آن به شدت زبان کره ای نیست و یک سری از خصیصه هایش را از زبان های دیگر دنیا گرفته است. اما ساختار نوشتاری و فرم ادا کردن کلماتش هیچ شباهتی با دیگر زبان های کره زمین ندارد. جالب است که بدانید فقط 700،000 نفر بر روی کره زمین وجود دارند که زبان باسکی را بلدند. ولی با این حال 5 گویش مختلف دارد و همین 700،000 نفر این زبان را به 5 شکل مختلف صحبت می کنند. به هر حال اگر یک زمانی تصمیم گرفتید که زبان باسکی را یاد بگیرید، بهتر است که کمی در مورد 5 گویش آن تحقیق کنید و گویش مورد علاقه تان را یاد بگیرید.

کیان سفر

6-زبان ناواجو

زبان ناواجو زبانی است که توسط یک قوم با همین نام صحبت می شود. این قوم در جنوب غربی آمریکا زندگی می کنند و ساختار جمله هایشان تفاوت زیادی با دیگر زبان های دنیا می کند. جالب است که بدانید خیلی از کلمات زبان ناواجو معنای معادلی در زبان های دیگر ندارد و همین باعث سخت شدن یادگیری زبان ناواجو می شود. شاید به خاطر همین سختی و پیچیدگیش باشد که متحدان از آن برای صحبت رمزی در زمان جنگ جهانی دوم استفاده می کردند!

کیان سفر

7-زبان ایسلندی

زبان ایسلندی مثل زبان کره ای یا زبان باسکی، یک زبان ایزوله شده نیست. اما با این حال کمتر از 400،000 نفر به این زبان صحبت می کنند. این زبان از زمان مسکونی شدن ایسلند در قرن 9، تغییر چندانی نکرده است و می گویند که آنقدر زبان سختی است که تنها راه یادگیریش این است که زمانی را در ایسلند اقامت داشته باشید و در کنار مردمانش زندگی کنید تا کم کم زبان ایسلندی را یاد بگیرید.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.