پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

سفر به کیش جذاب تر است یا سفر به قشم؟

با ما همراه باشید تا مقایسه بین جزیره کیش و جزیره قشم را از جهات مختلف انجام دهیم و ببینیم که کدام جزیره برنده می شود و از آن یکی پیشی می گیرد!

مقایسه قشم و کیش

مسئله ای که مشخص است، این است که هم جزیره کیش و هم جزیره قشم طرفداران زیادی دارند و هر ساله توریستان زیادی چه از کشور خودمان ایران و چه از کشورهای دور و نزدیکی به این دو جزیره زیبا در خلیج فارس سفر می کنند. اما سوال خیلی از مسافران این است که سفر به جزیره کیش جذاب تر است یا سفر به جزیره قشم؟ این تقریبا متداول ترین سوال مسافران در مورد سفر به جنوب ایران است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که مقاله ای برایتان آماده کنیم تا این دو جزیره جذاب را با یکدیگری مقایسه کنیم تا بتوانید تصمیم بهتری برای سفر بین جزیره کیش و جزیره قشم بگیرید. با ما همراه باشید تا مقایسه بین جزیره کیش و جزیره قشم را از جهات مختلف انجام دهیم و ببینیم که کدام جزیره برنده می شود و از آن یکی پیشی می گیرد!

درباره جزیره کیش و جزیره قشم

جزیره کیش و جزیره قشم، هر دو در خلیج فارس واقع شده اند و از نظر موقعیت مکانی تفاوت عمده ای ندارند. کیش سومین شهر توریستی جنوب غربی آشیا به حساب می آید و جزیره قشم جزء آثار میراث جهانی یونسکو به حساب می آید و با این حساب هر کدامشان جذابیت های خاص خودشان را دارند. هر دو جزیره کیش و قشم جزء مناطق آزاد محسوب می شوند و از این نظر نیز شباهت دارند. اما در کنار تمام شباهت هایی که این دو جزیره با هم دارند، یک سری تفاوت ها نیز بین آن ها وجود دارد. اما در کل تصمیم بین سفر به قشم و سفر به کیش کار چندان آسانی نیست. اما در ادامه با مطالعه این مقاله، می توانید تصمیم آسان تری بین این دو جزیره بگیرید.

کیان سفر

مقایسه بین جزیره کیش و قشم از نظر بازدید از جاذبه های گردشگری

جزیره کیش: اماکن تاریخی و جاذبه های طبیعی زیادی در جزیره کیش وجود ندارد، اما همان چند جاذبه گردشگری تاریخی که در آن واقع شده اند، به قدری زیبا هستند که حتما نظر شما را به خودشان جلب می کنند. شهر زیرزمینی کاریز یکی از جذاب ترین اماکن تاریخی کیش است که قدمتی 2500 ساله دارد و 16 متر از سطح زمین پایین تر است. کشتی یونانی نیز یک کشتی قدیمی است که قدمتش به 70 سال پیش بر می گردد و در نزدیکی ساحل قشم به گل نشسته است و غروب آفتابی که در پشت این کشتی دیده می شود، به قدری زیباست که مطمئنا شما هم از تماشای آن حیرت می کنید. شهر باستانی حریره نیز از شگفتی های جزیره کیش است که قدمت آن را 800 سال تخمین زده اند.

کیان سفر

جزیره قشم: قشم پر از شگفتی های طبیعی است. یک ژئوپارک در جزیره قشم وجود دارد که یک ژئوپارک جهانی یونسکو تلقی می شود. ژئوپارک به مکانی می گویند که از نظر تاریخی، فرهنگی و طبیعی ارزشمند باشد و اتفاقا ژئوپارک جهانی قشم نیز تمامی این ویژگی ها را دارد. به همین دلیل است که با سفر به قشم می توانید از جاذبه های گردشگری بسیار متنوعی دیدن کنید. جنگلی به نام حرا در جزیره قشم وجود دارد که درختانش در زیر آب رشد می کنند و گفته می شود که 1.5% پرندگان جهان و 25% پرندگان ایران هر ساله به جنگل حرا مهاجرت می کنند! غار نمکی نمکدان نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قشم است که گشت و گذار در آن ها حتما برایتان جالب خواهد بود. دره ستارگان نیز جایی است که می توانید زیباترین غروب خورشید را در آن تماشا کنید و فرم های متفاوت صخره های طبیعی را مشاهده کنید. قلعه پرتغالی ها نیز یکی دیگر از اماکن تاریخی قشم است که بازدید از آن برای مسافرانی که علاقه به تاریخ دارند، جالب است.

با همه این ها از نظر اماکن تاریخی و گردشگری، مسلما جزیره قشم است که از جزیره کیش گوی رقابت را می دزدد!

کیان سفر

مقایسه جزیره کیش و جزیره قشم از نظر امکانات تفریحی

جزیره قشم: اگر بخواهیم دو جزیره کیش و قشم را از نظر امکانات تفریحی با هم مقایسه کنیم، مسلما جزیره قشم نمی تواند در مقابل جزیره کیش برنده باشد. اما این بدین معنی نیست که امکانات تفریحی قشم کم است. جالب است که بدانید جزیره قشم بزرگترین تفرجگاه سافاری ایران را در خود جای داده است و یک سری امکانات تفریحی جالب در آن تعبیه شده است.

شما با سفر به قشم می توانید از پارک کروکدیل قشم دیدن کنید، می توانید با قایق سرعتی به جزیره هنگام بروید و می توانید دلفین ها را تماشا کنید. همچنین می توانید یک بعد از ظهر را در آکواریم پروانه طلایی قشم سپری کنید و در آن 180 گونه ماهی نادر را تماشا کنید یا اینکه سافاری و آف رود را تجربه کنید و در بازار قدیمی قشم خرید گشت و گذار کنید.

جزیره کیش: در طول سال های اخیر، جزیره کیش پیشرفت های بسیار زیادی داشته است و هر گونه امکانات تفریحی که فکرش را کنید، در آن تعبیه شده است. از اسنورکلینگ، موج سواری، اسکی روی آب و غواصی گرفته تا پارک های دلفین و مزرعه های کروکدیل و حتی مراکز خرید؛ هیچ کم و کاستی از نظر امکانات تفریحی در جزیره کیش وجود ندارد و می توانید مطمئن باشید که با سفر به کیش، می توانید کل روزهای سفرتان را با تفریحات مختلف سپری کنید.

با همه این ها می توان گفت که از نظر امکانات تفریحی، جزیره کیش برنده بی قید و شرط است و از این نظر از جزیره قشم بهتر است.

کیان سفر

مقایسه جزیره کیش و جزیره قشم از نظر هتل ها

جزیره قشم: اکثر هتل های قشم، هتل های ارزانی هستند که شما با یک بودجه کم می توانید در آن ها اقامت داشته باشید. حتی بهترین هتل های قشم نیز چندان هزینه اقامت بالایی ندارند. در جزیره قشم تعداد زیادی هتل آپارتمان ساخته شده است که اقامت در آن ها واقعا به صرفه است و شما با صرف یک هزینه معقول و به صرفه، می توانید یک اقامت دلچسب را در جزیره قشم تجربه کنید.

جزیره کیش: در جزیره کیش انواع و اقسام هتل ها ساخته شده است. گران ترین هتل کیش، هتل لوکس ترنج است که امکانات بسیار خوبی را در خود جای داده است. البته به جز هتل ترنج، هتل های 5 ستاره دیگری نیز در جزیره کیش ساخته شده است که به نسبت هتل ترنج ارزان تر هستند. تعداد زیادی هتل ارزان و هتل آپارتمان نیز در جزیره کیش ساخته شده است که شما می توانید با بودجه محدودتری در آن ها اقامت داشته باشید.

با همه این ها، می توان گفت که از نظر هتل ها، جزیره کیش بهتر از جزیره قشم به نظر می رسد و دلیلش هم این است که هتل های کیش متنوع تر هستند و شما با هر سلیقه و بودجه ای که داشته باشید، می توانید هتل مورد نظر خودتان را در جزیره کیش پیدا کنید.

در کل می توان گفت که جزیره کیش لوکس تر از جزیره قشم است و امکانات تفریحی بیشتری دارد. اما جزیره قشم طبیعت بکرتری دارد و جاذبه های گردشگری متنوع تری در آن وجود دارد. از طرفی در هر دو جزیره کیش و قشم، مراکز خرید متعددی ساخته شده است که البته اجناس موجود در مراکز خرید قشم عمدتا از اجناس مراکز خرید کیش گران ارزان تر هستند. پس اگر عاشق گشت و گذار و بازدید از اماکن گردشگری و جاذبه های طبیعی هستید و می خواهید که خرید ارزانی نیز داشته باشید، بهتر است که به جزیره قشم سفر کنید. اگر هم به دنبال تجربه یک اقامت لوکس تر هستید و می خواهید که سفر خود را با هیجان بیشتری سپری کنید و از امکانات تفریحی بهتری بهره ببرید، بهتر است که به جزیره کیش سفر کنید.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.