پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

متداول ترین اشتباهات توریستان در تور استانبول

استانبول یکی از توریستی ترین شهرهای دنیا است و این را همه ما می دانیم. با اینکه تا دلتان بخواهد راهنمای سفربه استانبول در وب سایت های گردشگری وجود دارد و یک عالمه کتابچه راهنما برای سفربه استانبول منتشر شده است، اما با این حال هنوز که هنوزه خیلی از توریستان در طول سفر به استانبول اشتباهات تکراری را مرتکب می شوند و مدام توریستان مختلف درتور استانبول خودشان را به دردسر می اندازند. به هر حال مساله ای که نمی توان منکر آن شد، این است که در هر کشور توریستی احتمال کلاهبرداری از توریستان وجود دارد و این توریستان هستند که باید با آگاهی کامل عزم سفر کنند. ما در ادامه متداول ترین اشتباهات توریستان در سفر به استانبول را به شما معرفی می کنیم تا شما در تور استانبول گرفتار این اشتباهات نشوید و مثل خیلی دیگر از توریستان در تور استانبول خودتان را به دردسر نیندازید. با ما همراه باشید و حتما قبل از سفر به استانبول این مطلب را مطالعه کنید.

تخفیف نگرفتن در بازار بزرگ استانبول

یادتان باشد که فروشنده های بازار بزرگ استانبول همیشه قیمت ها را بالاتر از حد واقعی اعلام می کنند و تلاش می کنند که از ناآگاهی توریستان به نفع خودشان استفاده کنند. با این حساب باید بگوییم که چانه نزدن در بازار بزرگ استانبول یک اشتباه بزرگ است و شما به هیچ عنوان نباید بدون گرفتن تخفیف اقدام به خرید از بازار بزرگ استانبول کنید.

بی توجهی به اموال شخصی در استانبول

به هر حال استانبول یک شهر بزرگ با بیش از 15 میلیون نفر جمعیت است و مسلم است که در چنین شهری مثل هر شهر دیگری دزد و سارق وجود دارد! پس بهتر است که شما حواستان را جمع کنید و مدام مواظب وسایلتان باشید تا یک وقت خدای نکرده با مشکل مواجه نشوید. سعی کنید که مدام حواستان به جیب ها و کیفتان باشد و حتما پول هایتان را بخش بخش کنید و در چند قسمت قرار دهید تا اگر خدای نکرده گرفتار کیف قاپی شدید، تمام پول هایتان را از دست ندهید.

زودباور بودن در استانبول

مردم استانبول عمدتا بسیار مهربان و خونگرم هستند. اما به هر حال در استانبول هم کلاهبردار وجود دارد و شما نباید در استانبول خیلی زودباور باشید و زود به افراد غریبه اعتماد کنید. به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان دعوت غریبه ها را برای رفتن به یک فروشگاه خاص قبول نکنید و باور نکنید که واقعا قرار است فروشنده ای که دوست آن فرد غریبه معرفی می شود، به شما تخفیف بیشتری دهد و اجناس بهتری را به شما بفروشد! اگر هم کسی در تور استانبول خواست شما را به یک کافه دعوت کند، از رفتن به کافه با او خودداری کنید تا در نهایت مجبور نشوید که صورتحساب کافه را خودتان حساب کنید.

کیان سفر

امتحان نکردن غذاهای سنتی ترکیه ای

غذاهای ترکیه ای از خوشمزه ترین غذاهای دنیا هستند و با این حساب، شما نباید فرصت امتحان کردن غذاهای متنوع را در تور استانبول از دست بدهید. به شما توصیه می کنیم که برای چند روز از خوردن پیتزاها و غذاهای همیشگی دست بردارید و با رفتن به رستوران های محلی استانبول، انواع و اقسام غذاهای ترکیه ای را امتحان کنید. حتما کباب های ترکی، دلمه و پیش غذاهای محبوب ترکیه ای را امتحان کنید و حتما شیرینی های خوشمزه ترکیه ای مثل باقلوای استانبولی را نیز در تور استانبول امتحان کنید. یادتان باشد که دوغ های مشهور ترکیه را نیز در کنار غذایتان سفارش دهید و بدین شکل طعم بی نظیر غذاهای ترکیه ای را تکمیل کنید.

رعایت نکردن پوشش مناسب برای بازدید از یک سری از جاذبه های گردشگری استانبول

درست است که استانبول یک شهر توریستی است و هر کسی می تواند پوشش مورد نظر خودش را داشته باشد. اما یادتان باشد که یک سری از جاذبه های گردشگری استانبول، اماکن مذهبی هستند و شما باید برای بازدید از آن ها پوشش مناسب داشته باشید.

کیان سفر

تهیه نکردن بیمه مسافرتی برای سفر به استانبول

یکی از بزرگترین اشتباهات متداول توریستان در سفر به استانبول این است که برای سفر به استانبول بیمه مسافرتی تهیه نمی کنند. یادتان باشد که بیمه مسافرتی می تواند در شرایط مختلفی شما را از مواجهه شدن با دردسرهای بزرگ حفظ کند. به شما توصیه می کنیم که برای صرفه جویی در هزینه های سفر به استانبول، از خرید بیمه مسافرتی صرف نظر نکنید و این اشتباه توریستان دیگر در سفر به استانبول را مترکب نشوید. چراکه سفر است و هزار خطر و شما ممکن است که واقعا در طول سفر به استانبول به این بیمه مسافرتی نیاز پیدا کنید و صد بار خودتان را سرزنش کنید که چرا از قبل به فکر شرایط اضطراری نبوده اید.

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.