پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

معرفی بهترین جاذبه های گردشگری کرمانشاه

کرمانشاه یکی از باستانی ترین استان های غرب کشورمان ایران است. تاریخ طولانی و فرهنگ و هنر غنی کرمانشاه باعث شده که کرمانشاه به عنوان یکی از گنجینه های ارزشمند ایران شناخته شود و به همین خاطر است که می گویند هر کسی باید برای یک بار هم که شده، از کرمانشاه و زیبایی های بی اندازه اش دیدن کند. جالب است که بدانید در کرماشناه حدود سه هزار جاذبه تاریخی وجود دارد که 716 تا از آن ها به عنوان آثار ملی ایران شناخته شده اند. در این میان یکی از جاذبه های گردشگری کرمانشاه به نام بیستون در لیست آثار میراث جهانی یونسکو نیز جای گرفته است و مجموع این ها نشان می دهد که کرمانشاه تا چه اندازه زیبا و دیدنی است. اجازه دهید که در ادامه مهمترین جاذبه های گردشگری کرمانشاه را به شما معرفی کنیم تا خودتان ببینید که کرمانشاه تا چه اندازه تماشایی است.

کیان سفر

بیستون

بیستون یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی کرمانشاه است. بیستون در فاصله 30 کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه و به عبارتی در مسیر جاده ابریشم واقع شده است. بیستون نام یک محل تاریخی و باستان شناسی است که در آن 28 اثر ملی ثبت شده وجود دارد و در میان آن کتیبه داریوش به چشم می خورد. قدمت این سنگ نبشته به دوران هخامنشیان بر می گردد و از نظر تاریخی بسیار ارزشمند است. از طرفی تندیس هرکول در مجموعه بیستون نیز از دیگر جاذبه های توریستی کرمانشاه به حساب می آید. این تندیس 147 سانتی متر ارتفاع دارد و در دامنه کوه بیستون حجاری شده است و یکی از جالب ترین آثار هنری تاریخی کرمانشاه محسوب می شود.

کیان سفر

طاق بستان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کرمانشاه که شهرت جهانی دارد، طاق بستان است. طاق بستان مجموعه ای از سنگ نگاره هایی است که قدمتشان به دوران ساسانیان بر می گردد و به همین دلیل هم از مهمترین اماکن تاریخی ایران محسوب می شود. در طاق بستان می توانید سنگ نبشته هایی در رابطه با تاج گذاری شاهانی مثل خسرو پرویز، اردشیر دوم، شاپور دوم و شاپور سوم را از نزدیک ببینید و از این ها گذشته، از طبیعت زیبای کوهستان های اطراف آن لذت ببرید.

معبد آناهیتا در کنگاور

معبد آناهیتا که در کنگاور در نزدیکی شهر کرمانشاه واقع شده است، دومین سازه سنگی بزرگ ایران محسوب می شود. جالب است که بدانید این معبد برای ستایش آناهیتا (الهه آب، زیبایی و حاصلخیزی) ساخته شده است و گفته می شود که قدمتش به دوره ساسانیان بر می گردد و ارتفاع ستون های سنگیش به 54 متر می رسد.

کیان سفر

گوردخمه اسحاق وند

گوردخمه اسحاق وند نام یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کرمانشاه است که از سه مقبره صخره ای زرتشتی تشکیل شده است و حدودا 25 کیلومتر با هرسین کرمانشاه فاصله دارد. جالب است که بدانید بر طبق نظر بعضی از باستان شناسان، گوردخمه اسحاق وند جزء قدیمی ترین گورهای کوهستانی پارسی است و قدمتش به دوران مادها بر می گردد.

کیان سفر

دکان داوود

دکان داوود یک مقبره صخره ای است که در فاصله 3 کیلومتر سرپل ذهاب واقع شده است و قدمتش به دوران مادها یا هخامنشیان بر می گردد. دکان داوود در ارتفاع 12 متری زمین و بر روی صخره کنده کاری شده است و از نظر تاریخی جاذبه گردشگری بسیار ارزشمندی به حساب می آید و بازدید از آن برای کسانی که اهل تاریخ و تاریخ شناسی هستند، تجربه بسیار جالبی است.

تکیه معاون الملک

تلیه معاون الملک نام تکیه ای تاریخی در کرمانشاه است که قدمتش به قرن 13 هجری شمسی بر می گردد و امروزه آن را به عنوان یکی از زیباترین اماکن دیدنی کرمانشاه می شناسند. کاشی کاری هایی که در تکیه معاون المل کار شده است، در کل جهان تک هستند و به همین خاطر است که نظر جهانیان را به خودشان جلب کرده اند. جالب است که بدانید روی این کاشی کاری ها تصاویر زیبایی از هخامنشیان و تخت جمشید دیده می شود که تعجب همگان را بر می انگیزند. جالب تر از همه اینکه امروزه در تکیه معاون الملک دو موزه مردم شناسی و موزه لباس و زیورآلات برپا شده است که بازدید از هر کدامشان جذابیت های خاص خودش را دارد و با بازدید از آن ها می توانید بیشتر با هنر و فرهنگ مردم کرمانشاه آشنایی پیدا کنید.

کیان سفر

تکیه بیگلربیگی

بیگلربیگی نام یکی از ساختمان های ارزشمند کرمانشاه است که در یکی از مناطق قدیمی کرمانشاه واقع شده است و در زمان قاجار تکیه بوده است. تکیه بیگلربیگی آینه کاری های زیبایی را در خود جای داده است و امروزه میزبان دو موزه به نام های موزه خط و کتابت و موزه پارینی سنگی است. جالب است که بدانید موزه پارینه سنگی در کرمانشاه اولین و تنها موزه پارینه سنگی ایران است و در آن ابزارآلات سنگی و فسیل های جالبی از حیوانات و استخوان های عصرهای پارینه سنگی و نوسنگی به معرض نمایش عموم گذاشته شده است. با همه این ها، توصیه ما به شما این است که حتما از تکیه بیگلربیگی در تور کرمانشاه دیدن کنید و به هیچ عنوان از کنار ساختمان زیبایش و موزه های جذابش ساده نگذرید.

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.