پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

نکاتی که باید برای تجربه یک سفر خوب به ترکیه به همراه کودکانتان رعایت کنید!

سفر به ترکیه یکی از هوشمندانه ترین انتخاب هاییست که برای تجربه یک سفر خانوادگی ایده آل می توانید داشته باشید. در واقع ترکیه پر از جاذبه های گردشگری متنوع، اماکن تفریحی جذاب و سواحل و طبیعت زیبا است و به همین دلیل است که معمولا سفر به ترکیه به عنوان هر نوع سفری از سفرهای تک نفره گرفته تا سفرهای دو نفره و حتی خانوادگی مناسب است. اما با این وجود، سفر به ترکیه همراه با کودکان نیاز به رعایت یک سری نکات و ریزه کاری ها دارد که در صورت اطلاع از آن ها می توانید سفر جذاب تری را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.

کیان سفر

1-سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که با علایق همه اعضای خانواده جور در بیاید!

هر خانواده ای سبک خاص خودش را دارد و اعضای هر خانواده ای علایق منحصر به فردی دارند. وظیفه شما به عنوان پدر یا مادر برای برنامه ریزی یک سفر ایده آل به ترکیه این است که علایق تمامی اعضای خانواده را در نظر بگیرید. تنها در صورتی سفری به یادماندنی را به مقصد ترکیه تجربه خواهید کرد که این سفر برای تمامی اعضای خانواده تان لذت بخش و جذاب باشد. پس حتما قبل از سفر به ترکیه لیستی از اماکن دیدنی ترکیه را بر طبق علاقه مندی های هر کدام از اعضای خانواده تان یادداشت بردارید.

کیان سفر

2-در برنامه سفر خود به ترکیه انعطاف پذیری را لحاظ کنید

همه ما قبل از سفر برنامه ریزی کم و بیشی در نظر می گیریم و انتظار داریم که سفرمان دقیقا بر طبق این برنامه ریزی پیش برود. اما واقعیت این است که سفر به ترکیه با کودکان همیشه بر طبق این برنامه ریزی پیش نمی رود. پس بهتر است که انعطاف پذیری را در نظر داشته باشید. چراکه ممکن است کودک شما دوست داشته باشد که در طی سفر از یک شهربازی خاص یا یکی از اماکن دیدنی ترکیه دیدن کند و شما مجبور شوید که برنامه سفری خود را تا حدی تغییر دهید. همچنین ممکن است به خاطر خواسته کودکانتان مجبور شوید که بازدید از یک سری جاذبه های گردشگری ترکیه صرف نظر کنید.

کیان سفر

3-یکی از هتل های ترکیه مناسب کودکان را برای اقامت رزرو کنید

یک سری از هتل های ترکیه کاملا بر طبق نیازها و تفریحات کودکان طراحی و ساخته شده اند. این هتل ها معمولا امکانات تفریحی خاصی را برای کودکان در نظر گرفته اند. با اقامت در این هتل های ترکیه، هم کودکانتان بیشتر از مدت زمان اقامتتان در ترکیه لذت خواهند برد و هم خودتان می توانید در حین بازی کودکانتان، زمانی را به خودتان اختصاص دهید و اوقات فراغت بیشتری داشته باشید.

4-یک سری وسایل سرگرمی برای کودکانتان همراه خود داشته باشید

همیشه برای سفر با کودکان یک سری وسایل سرگرمی نظیر کتاب های رنگ آمیزی، کتاب داستان و پازل همراه خود داشته باشید تا حوصله کودکانتان در سفر سر نرود و شما هم از دست بیتابی آن ها کلافه نشوید.

کیان سفر

5-کودکانتان را عکاس کنید!

سواحل ترکیه بسیار جذاب و دیدنی هستند و احتمالا شما هم بخواهید مدت زمانی از اقامتتان را به تفریح در آن ها اختصاص دهید. اما یک سری از کودکان در سواحل ترکیه اوقات تلخی می کنند و حوصله ماندن در سواحل ترکیه را ندارند! به همین دلیل بهتر است که یک گوشی یا دوربین ارزان در اختیار کودکان قرار دهید و به این شکل آن ها را سرگرم کنید! معمولا کودکان وقتی مسئولیت خاصی دارند، کمتر بهانه گیری کنند! خوبی این کار این است که شما هم عکس های بیشتری از سفرتان خواهید داشت و این راهکار هم برای کودکانتان و هم برای شما برد برد تلقی می شود!

کیان سفر

6-لباس های متعددی همراه خود داشته باشید

همان طور که گفته شد در ترکیه جاذبه های گردشگری و سواحل متعددی وجود دارد. در این اماکن دیدنی ترکیه احتمال کثیف شدن لباس های کودکانتان زیاد است و بهتر است که آنقدری لباس به همراه داشته باشید که مجبور نشوید زمانی از اقامتتان را به شستن لباس های اختصاص دهید.

کیان سفر

7-چند داروی مخصوص کودک را برای احتیاط همراه خود داشته باشید!

بهتر است که قبل از سفر حتما با دکتر کودکتان ملاقاتی داشته باشید و یک سری داروی ضروری را همراه خود به ترکیه ببرید. بهتر است که پیشبینی های لازم را انجام دهید و داروهای مهم را همراه خود داشته باشید تا در مواقع ضروری به کارتان بیاید. چراکه ممکن است که داروی مورد نظرتان را در ترکیه پیدا نکنید!

کیان سفر

8-اجازه ندهید که کودکانتان در ترکیه انواع شیرینی ها را امتحان کنند!

غذاها و شیرینی های ترکیه بسیار لذیذ و وسوسه انگیز هستند. احتمالا شما هم با سفر به ترکیه دلتان بخواهد که انواع و اقسام غذاها و شیرینی های ترکیه را امتحان کنید. اما این کار برای کودکانتان اصلا کار درستی نیست! پس بهتر است که تا جای ممکن اجازه ندهید که کودکانتان انواع این شیرینی ها را امتحان کنند و این گونه از بیماری های احتمالی آن ها جلوگیری کنید!

9-نوجوانانتان را در برنامه ریزی سفر به ترکیه سهیم کنید

اگر نمی خواهید که باعث اخم نوجوانانتان در حین سفر باشید، بهتر است که آن ها را در برنامه ریزی سفر سهیم کنید.از آن ها بپرسید که علایقشان چیست و از نظرات آن ها برای برنامه ریزی سفر و تفریح در ترکیه استفاده کنید.بهتر است که چند مسئولیت ساده را نیز به آن ها بسپارید و مهم بودنشان را به آن ها یادآور شوید.

کیان سفر

10- در مورد مسائل مختلف سفر به کودکانتان توضیح دهید

تا جای ممکن داستان ها و روایت هایی را در مورد هر کدام از اماکن دیدنی ترکیه یاد بگیرید و برای کودکانتان این داستان ها را در حین بازدید از جاذبه های گردشگری ترکیه روایت کنید. به شما قول می دهیم که این گونه کودکانتان بیشتر با شما راه خواهند آمد و تجربه جذابی از همسفری با آن ها پیدا خواهید کرد!

کیان سفر

11-از تخفیف های مخصوص کودکان استفاده کنید

خیلی از اماکن دیدنی ترکیه برای بازدید کودکان تا یک سن خاص، تخفیف قائل شده اند. پس رودروایسی را کنار بگذارید و از گیت خرید بلیط هر کدام از آن ها در مورد تخفیف سوال بپرسید.

کیان سفر

12-حتما شماره تماس خودتان و اسم هلتان در ترکیه را به کودکانتان یاد بدهید

به هر حال احتمال خطر و گم شدن کودکانتان در طول سفر هست! پس بهتر است که شماره تماس و اسم هتلتان را به فرزندتان یاد بدهید تا بتوانید او را راحت تر پیدا کنید و از این نظر با مشکل مواجه نشوید.

کیان سفر

13-از وسایل حمل و نقل عمومی در ترکیه استفاده کنید

وسایل حمل و نقل عمومی ترکیه هم ارزان هستند و هم این فرصت را برای توریستان فراهم می کنند تا بهتر با شهرهای ترکیه آشنا شوند و با فرهنگ مردم آشنایی بهتری پیدا کننند. علاوه بر این معمولا استفاده وسایل حمل و نقل عمومی برای کودکان جذاب تر از استفاده از تاکسی است و باعث سرگرمی کودکان می شود.

کیان سفر

14-بیش از حد در مدت زمان اقامتتان در ترکیه همراه با کودکان گشت و گذار نکنید!

به شما حق می دهیم که بخواهید از زمانتان در سفر به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، اما یادتان باشد که کودکانتان نیز در ترکیه همراه شما هستند! کودکان معمولا ظرفیت کمتری برای گشت و گذار در سفر دارند و معمولا زود خسته می شوند! پس بهتر است که با برنامه ریزی درست بازدید از جاذبه های گردشگری مهم ترکیه را در اولویت قرار دهید و بعد از بازدید از آن ها اگر شرایط کودکتان اجازه داد، از دیگر اماکن دیدنی ترکیه نیز دیدن کنید.

همکاران ما در آژانس مسافرتی کیان سفر می توانند به شما جهت رزرو هتل مناسب کودکان در ترکیه کمک کنند و سفری خاطره انگیز به مقصد ترکیه را برای شما و خانواده محترمتان رقم بزنند.

م.مقیمی

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.