پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

همه چیز در مورد پارک یخ جادویی سیام در پاتایا

پارک یخ جادویی سیام در پاتایا واقع شده است و با بازدید از آن، فرصت این را دارید که دمای قطب شمال را در یک کشور گرمسیری تجربه کنید. دمای گنبد یخی این پارک به سردی 10- درجه سانتیگراد است، در حالی که دمای بخش های خارجی پارک یخ جادویی سیام به 40 درجه سانتیگراد می رسد.

گنبد یخی

به بخش های داخلی پارک یخ جادویی سیام، گنبد یخی یا بهشت سیام می گویند و دمای آن همیشه زیر صفر درجه سانتیگراد است و سرمای آن دقیقا سرمای قطب شمال را تداعی می کند.در این گنبد یخی مجسمه های یخی زیادی از خرس های قطبی، پنگوئن ها و یک ایگلو (خانه های دایره ای شکل اسکیموها) ساخته شده است و دقیقا به سبک قطب شمال طراحی و ساخته شده است. البته می توانید در این پارک سرد با دمای 10- درجه سانتیگرادش، یک سری مجسمه های تایلندی نیز ببینید که از جمله آن ها می توان به مجسمه یخی توک توک (سه چرخه های تایلندی) اشاره کرد.

رنگ نورهای کار شده در گنبد یخی پیوسته تغییر پیدا می کنند و همین باعث شده که فضای گنبد یخی پاتایا جذاب تر هم بشود. در فضای زیبای آن می توانید در حالی که در داخل ایگلو یا توک توک نشسته اید، عکس های بامزه و جذاب بگیرید و یا در کنار یک مرد یخی بایستید و با ژست های جالب عکس های یادگاری بگیرید و یا از یک سرسره یخی پایین بروید و کودک درونتان را در فضای پارک شکوفا کنید! همچنین می توانید یک نوشیدنی خوشمزه از کافه یخی سفارش دهید و نوشیدنی محبوبتان را در یک لیوان یخی میل کنید تا تجربه حضورتان در این پارک یخی کامل تر و ماندگارتر شود.

توصیه ما به شما این است که برای سفر به پاتایا، حتما یک دست لباس گرم در چمدانتان قرار دهید و در زمان بازدید از پارک یخی پاتایا از آن ها استفاده کیند. حتما شلوار بلند، کفش مناسب و جوراب ضخیم همراه خود داشته باشید و در صورت توان یک کت گرم نیز همراه خود به پاتایا ببرید. البته می توانید از کت های اجاره ای پارک یخ جادویی سیام پاتایا نیز استفاده کنید، البته اگر با استفاده کردن از کت غریبه ها مشکلی ندارید!

بعد از اینکه گشت و گذارتان در پارک یخ جادویی سیام پاتایا تمام شد، می توانید خودتان را با خوردن یک فنجان چای یا قهوه داغ گرم کنید و به تماشای عکس های بامزه تان در این سرزمین یخی بنشینید.

کیان سفر

محوطه خارجی پارک یخ جادویی سیام پاتایا

در محوطه خارجی پارک یخ جادویی سیام پاتایا تعدادی مجسمه بزرگ شنی ساخته شده است که رنگ همه آن ها سفید است و به نظر می رسد که با برف پوشانده شده اند! اما در واقع این طور نیست و طراحی آن ها به گونه ای انجام شده که شبیه به مجسمه های برفی به نظر برسند تا با تم گنبد یخی در تناقض نباشند. جالب است که بدانید وقتی که شب می شود، این مجسمه ها به زیبایی با نورهای رنگی تزئین می شوند و جلوه تازه ای به خودشان می گیرند.

به محوطه خارجی پارک یخ جادویی سیام پاتایا، هیماپان می گویند که نامگذاری آن بر طبق نام جنگل افسانه ای هیماپان انجام شده است. در فرهنگ بودا و هندو، جنگلی که کوه مرو را احاطه کرده است، مرکز جهان تلقی می شود و در آن مخلوقات، درختان و گیاهان افسانه ای زندگی می کنند! به همین دلیل است که نام محوطه خارجی پارک یخ جادویی سیام پاتایا را هیماپان گذاشته اند و در آن تعداد زیادی مجسمه ساخته اند.

کیان سفر

مخلوقات افسانه ای جنگل هیماپان

به عقیده مردمان آیین بودا و هندو، مخلوقاتی که در جنگل هیماپان زندگی می کنند، از ترکیب چند نوع حیوان درست شده اند. برای مثال اسبی که سر پرنده دارد و ماهی که سر فیل دارد و یا فیل های پرنده ای که با نام کارین پوکسا و وینگد گیلن شناخته می شوند و شبیه به اژدها می مانند! به عقیده آن ها، میوه های درخت ناریفون در جنگل هیماپان هم شبیه به زنان جوان هستد! با همه این ها، مجسمه های محوطه خارجی این پارک یخی در پاتایا با نگاه به همین عقاید و تفکرات طراحی و ساخته شده اند و در کنار هر کدامشان توضیحاتی در مورد این مخلوقات عجیب و غریب نوشته شده است.

کیان سفر

آدرس پارک یخ جادویی سیام در پاتایا و راه های دسترسی به آن

پارک یخ جادویی سیام در کنار مزرعه گوسفند پاتایا و در جاده 36 در نزدیکی تقاطعش با اتوبان چونبوری-پاتایا (اتوبان شماره 7) واقع شده است. این پارک یخی حدودا 15 کیلومتر با مرکز پاتایا فاصله دارد.

راحت ترین روش برای رسیدن به پارک یخ جادویی سیام در پاتایا این است که از تاکسی یا سونگ تائو (نوعی وانت تاکسی در تایلند) استفاده کنید. البته توصیه ما به شما این است که حتما قبل از سوار شدن در تاکسی در مورد هزینه کرایه و مدت زمان توفقتان در این پارک یخی را با راننده به توافق برسید. بهتر است که تاکسی مورد نظرتان را برای رفت و برگشت بگیرید، چراکه گاهی اوقات گرفتن تاکسی از پارک یخ جادویی سیام در پاتایا برای برگشت به پاتایا کمی سخت می شود.

کیان سفر

ساعات کاری پارک یخ جادویی سیام در پاتایا

این پارک هر روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب باز است. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که این پارک معمولا در روزهای آخر هفته و در روزهای تعطیلات رسمی تایلندی شلوغ می شود.

هزینه بلیط ورودی پارک یخ جادویی سیام در پاتایا

هزینه بلیط ورودی این پارک برای بزرگسالان 600 بات، برای کودکان با قد 90 تا 140 سانتی متر 500 بات و برای کودکان نوپا با قد کمتر از 90 سانتی متر رایگان است.

این هزینه ها شامل اجاره یک کت گرم زمستانی و سرو یک نوشیدنی در لیوان یخی در کافه این مجموعه می شود. در صورت نیاز به اجاره کفش گرم و دستکش باید هزینه اضافه پرداخت کنید.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.