پیشنهادات ویژه

خرید آنلاین

شرایط اقساط

آسان و ارزان خرید کنید .

با خرید آنلاین از کیان سفر؛ سریع، راحت و ارزان سفر کنید .

خرید تورهای قسطی آسان‌تر از همیشه

کلیک کنید !

کدام کشورهای جهان بهترین غذاهای دنیا را دارند؟

هر کسی از غذای خوشمزه خوشش می آید و این طبیعی ترین حقیقتی است که هر کسی در مورد انسان می داند! هیچ کسی در دنیا وجود ندارد که بتواند منکر این شود که از غذای خوشمزه بدش می آید! اما بعضی از افراد به قدری عاشق غذا هستند که برای امتحان کردن غذاهای خوشمزه به سفر می روند! در واقع غذا خوردن و چشیدن طعم های جدید یک انگیزه برای سفرشان به حساب می آید و یکی از بهترین تفریحاتشان در طول سفر هم مربوط به رستوران گردی می شود! اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید و از غذاهای جدید خوشتان می آید، بهتر است که بدانید که کدام کشورهای جهان بهترین غذاهای دنیا را دارند. در ادامه خوشمزه ترین کشورهای دنیا را به شما معرفی می کنیم! کشورهایی که بهترین و لذیذترین غذاهای دنیا را دارند و غذاهایشان هر کسی را به اشتها می اندازد.

ایتالیا

ایتالیا در این رتبه بندی جایگاه اول را دارد و بدون شک هیچ کشوری در دنیا نمی تواند از نظر لذیذ بودن غذاهایش با ایتالیا به رقابت بپردازد. غذاهای ایتالیایی بسیار لذیذ هستند و مطمئنا شما هم تا به حال چند نوع از غذاهای ایتالیایی را چشیده باشید و با ما در این زمینه هم عقیده باشید. معمولا غذاهای ایتالیایی شامل گوجه، نان و روغن زیتون می شوند و معمولا پنیر نیز در آن ها به کرات استفاده می شود. راز خوشمزه بودن غذاهای ایتالیایی این نیست که دستور پخت های عجیب و غریبی دارند، بلکه رازش این است که سرآشپزان ایتالیایی از مواد اولیه بسیار با کیفیتی استفاده می کنند و به همین خاطر هم هست که در نهایت غذاهایشان لذیذ و خوش طعم می شوند. پیتزا ساخته خلاقیت مردم ایتالیا است و جالبیش به این است که امروزه مردم هر کشوری پیتزا را می شناسند. از طرفی گذشته از رستوران های ایتالیایی، کافه های ایتالیایی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارند و قهوه شان یعنی اسپرسو محبوب مردم سراسر جهان است و این بدین معنی است که ایتالیایی ها مهارت بی نظیری در خلق غذاها و نوشیدنی های همه پسند دارند!

کیان سفر

فرانسه

غذاهای فرانسوی بسیار ابداعانه و جدید هستند. جالب است که بدانید غذاهای فرانسوی بک گراند تاریخی بلندبالایی دارند و سرآشپزانشان از قدیم الایام درس آشپزی را در مدرسه های آشپزی مختلفی در سراسر جهان می داده اند. مشهور بودن فرانسه در طبخ غذا به خاطر این است که سرآشپزانش سیب زمینی سرخ کرده را به جهانیان معرفی کردند. البته به جز سیب زمینی سرخ کرده، فرانسه غذاهای خوشمزه دیگری هم دارد. از این ها گذشته، جالب است که بدانید پنیر هم ابداع مردم فرانسه بوده است و به همین دلیل هم است که می گویند سرآشپزان فرانسوی تاثیر عمیقی بر غذاهای همه ملل دنیا گذاشته اند.

کیان سفر

مکزیک

غذاهای مکزیکی ترکیبی از غذاهای کشورهای مختلف اروپایی، علی الخصوص غذاهای اسپانیایی هستند. غذاهای مکزیکی معمولا با حبوبات، ذرت و فلفل قرمز درست می شوند و گوشت نیز به کرات در تهیه آن ها استفاده می شود. جالب است که بدانید مردم مکزیک در تهیه غذاهایشان با پنیر بسیار غریبه بودند و این اسپانیا بود که پنیر را به مواد اولیه غذاهای مکزیک اضافه کرد و پنیر را به سرآشپزان مکزیکی معرفی کرد. از طرفی مردم آفریقایی و آسیایی نیز تاثیرات عمده ای بر غذاهای مکزیکی گذاشته اند. جالب تر از همه اینکه مردم مکزیک غذا را عاملی برای صمیمی کردن اعضای خانواده می دانند و به همین دلیل هم فستیوال های متنوعی در مورد غذا برپا می کنند تا عشق بین اعضای خانواده ها بیشتر و بیشتر شود!

کیان سفر

اسپانیا

اگر شما هم عاشق غذا هستید، مطمنا اطلاعات کافی در مورد غذاهای اسپانیایی دارید. غذاهای اسپانیایی بسیار متنوع هستند و دلیلش هم این است که اسپانیا در طول تاریخ به استعمار کشورهای مختلفی در دنیا در آمده است و هر کشوری تاثیر خودش را بر غذاهای اسپانیایی گذاشته است. اما در کل می توان گفت که غذاهای اسپانیایی بیشتر تحت تاثیر غذاهای امپراتوری روم بوده اند. جالب تر از همه اینکه 90% روغن زیتون دنیا در اسپانیا درست می شود و به همین دلیل هم مردمان اسپانیا از روغن زیتون استفاده زیادی در تهیه غذاهایشان می کنند.

کیان سفر

هند

هند به نسبت کشورهای دیگر دنیا، تنوع غذایی بسیار بالایی دارد و این هم به خاطر فرهنگ های متنوع و ذائقه های مختلف مردم هند است. نوع تهیه و طبخ غذاها در هند وابسته به گروه های مذهبی است که در هند وجود دارد و بدین شکل است که هر گروه مذهبی غذاهای مختص به خودش را دارد. بعضی از مردم هند گیاهخوار هستند و بعضی دیگر این رژیم غذایی را برای خودشان در نظر نگرفته اند. از طرفی مسلمانان فقط غذاهایی که با گوشت حلال درست شده باشد را میل می کنند و به همین دلیل هم غذاهای هندوستان متنوع شده اند. از طرفی گذشته از مذهب، مردم کشورها و قومیت های مختلف از جمله اروپایی ها و مغول ها تاثیر قابل توجهی بر طرز تهیه غذاهای هندی گذاشته اند. مهمترین ویژگی غذاهای هند این است که اصولا پرادویه و تند هستند و معمولا سیب زمینی نیز عضو ثابت غذاهای هندی است.

کیان سفر

  • تورهای مرتبط
  • مقالات مرتبط
  • گالری
در حال حاضر مطلب مرتبط با این محصول موجود نیست.